Zulme Karşı Sesimizi Yükselttik !

Zulme Karşı Sesimizi Yükselttik !

Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay, Suriye ve Mısır’da yaşanan katliamlara tepki vermek amacıyla ilçede düzenledikleri eylemler ile ilgili değerlendirme yaptı.

A+A-
Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay, Suriye ve Mısır’da yaşanan katliamlara tepki vermek amacıyla ilçede düzenledikleri eylemler ile ilgili değerlendirme yaptı. 
 
Altay, İslam âleminin derdiyle dertlenmek, zulme, haksızlığa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı olduklarını göstermek için bu eylemi düzenlediklerini söyledi.
 
ÜÇ GÜN SÜREN EYLEM
 
Suriye’de sivil halkı hedef alan kimyasal silah saldırısı ve Mısır’daki darbe karşıtlarına yönelik katliam, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Midyat Temsilciliği’nin öncülüğü’nde Midyat'taki STK'lar tarafından oluşturulan Suriye ve Mısır Halkları Dayanışma Platformu üyeleri ve vatandaşlarca üç gün üst üste protesto edildi, gıyabi cenaze namazları kılındı. 
 
Suriye ve Mısır’da zulüm gören Müslümanların, Siyonizm’e ve küresel emperyalizme karşı savunma yaptığını belirten Altay, Mısır ve Suriye’de yapılanın, tüm Müslümanlara yapılmak istendiğini savunarak, şunları söyledi:
 
“İslam âleminin derdiyle dertlenmek, zulme karşı olduğumuzu göstermek, emperyalizmin küresel oyunlarını halkımıza anlatmak, vatandaşlarımızın tepki verme yetisini geliştirmek, insanlar arsında ırk, dil, renk ayırımı olmaksızın bir birinin hakkına sahip çıkmasını sağlamak için bu eylemi yaptık. Bu gün Mısır ve Suriye'de oynanan oyunların yarın ülkemiz ve insanımız üzerinde de oynanabileceğini ve buna hazırlıklı olunup bu oyunlara gelmemek için toplumu hazırlamak lazım” 
 
KADINLAR EYLEME BÜYÜK DESTEK VERDİ
 
Protesto eylemine kadınların yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çeken Altay, “Midyat Cevat Paşa Camisi’nde artarda üç akşam düzenlediğimiz protesto gösterisine 7’den 70’e her yaştan Midyat sakini katıldı. Halkımızın bu tür etkinliklere duyarlılığını görmek bizleri son derece memnun etti. Genellikle kadınların toplumsal olaylardan uzak durduğu kanaati yaygındı, ama Midyat’taki kadınların tam tersi bir durumu oldu ve etkinlik süresince aktif olarak hazır eylemde hazır bulundular. Büyük destek verdiler. Bu eylem ile farklı görüşteki STK ve cemaatlerin uyum ve dayanışma içinde olabileceğini de görmüş olduk. Organizasyon olarak da başarılı bir çalışma olduğu kanaatindeyiz. Katılan ve destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum