ZORUNLU AÇIKLAMA!

ZORUNLU AÇIKLAMA!

Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili çarpıtılan habere ilişkin açıklamadır.

A+A-

Midyat İlçesi’ndeki Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi içinde erkek pansiyonu bulunmasına ilişkin öğrenci, veli ve sendika temsilcilerinden gelen tepkileri içeren, özetle; Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi içinde yer alan erkek öğrenci pansiyonunun başka yere taşınmasına veya kapatılmasına ilişkin görüşlere yer verilen haberimizin başlığı “KIZ İMAM HATİP LİSESİ’NDE ERKEK PANSİYONU!” olmasına rağmen birçok haber ajansının 29.11.2012 tarihli internet baskısında “Tacize uğruyoruz” ve “Midyat’ta imam hatipli kızların taciz isyanı” başlığıyla sunulmuştur.

Haberin özünü; söz konusu kız imam hatip lisesi ile iç içe yer alan erkek pansiyonunda kalan erkek öğrencilerin varlığından hem kız öğrencilerin hem de velilerinin duyduğu rahatsızlık oluşturmaktadır. Ajanslara geçilen ham haberde ‘TACİZ’ ile ilgili hiçbir ifade yer almadığı halde ajanslarda yayınlanan aynı haber “Tacize uğruyoruz” ve “Midyat'ta imam hatipli kızların taciz isyanı” başlığıyla verilmek suretiyle maksadını ve haberciliğin temel ilkesi olan halkın doğru şekilde bilgilendirilmesi ilkesi ihlal edilmiştir.

Sorumluluğu ilgili haber merkezlerine ait olan ve tamamen bir iletişim hatasından kaynaklanan haberden dolayı başta öğrenci ve velilerimiz olmak üzere tüm okurlarımızdan özür diliyoruz.

Doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışı doğrultusundaki kararlılığımız devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mehmet Halis İŞ

Sizin Medya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum