Yürümek İsteyen BDP’li Gruba Müdahale

Yürümek İsteyen BDP’li Gruba Müdahale

Yürüyüşün izinsiz olduğunu anlatan polisler kalabalıktan dağılmalarını istedi.

A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)’ye yönelik gözaltı ve tutuklamaları protesto etmek için yapılacak eylem polis tarafından engellendi. Yürüyüşün izinsiz olduğunu anlatan polisler kalabalıktan dağılmalarını istedi.

Ülke genelinde BDP’li yönetici ve belediye başkanlarının gözaltı ve tutuklamalarını protesto etmek amacıyla Akçakaya Mahallesi’ndeki Batman Yolu Üzeri’nde bulunan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İlçe Başkanlığı önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup daha sonra Barış ve Kardeşlik Parkına doğru yürüyüşe geçti.

Çevik kuvvet polisinin, Barış ve Kardeşlik Parkına doğru yürümek isteyen grubun önünü kesmesi üzerine grup Batman Caddesi’nde oturma eylemi yaptı. Burada çevik kuvvet ekipleri tarafından ablukaya alınan kitle alkışlarla ve “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganıyla  tepkilerini dile getirdi.

BDP yöneticiler ile emniyet yetkilileri arasında yaşanan uzun tartışmalara rağmen grubun Barış ve Kardeşlik Parkına yürümesine izin verilmedi.

Yaklaşık 30 dakika saat süren eylem BDP Midyat İlçe Başkanı Filiz Işık’ın yaptığı açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı. Grubun dağılımı sırasında çarşı merkezinde alınan geniş güvenlik önlemi dikkat çekti.

Önceki ve Sonraki Haberler