Yüksekokul İçin Biraraya Geldiler

Yüksekokul İçin Biraraya Geldiler

Midyat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mesut Eriker, bölgedeki yüksekokullardan farklı bir yüksekokul gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirtti.

A+A-

Mardin Artuklu Üniversitesi, Midyat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mesut Eriker, bölgedeki yüksekokullardan farklı bir yüksekokul gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirtti. Midyat Yüksek Okul ve Fakülte Açma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Halil El’in ev sahipliğinde gerçekleşen istişare toplantısında konuşan Midyat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mesut Eriker, büyüyen ve gelişen Midyat’a paralel yüksek okulun da yıldan yıla büyüdüğünü söyledi.
 
Migimar Cafe ve Restaurant’ta düzenlenen yemekli toplantıya Midyat Belediye Başkan Yardımcısı M. Tevfik Baysal,  Midyat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mesut Eriker, Kızılay Derneği Başkanı Murat Aykat, Midyat Yüksek Okul ve Fakülte Açma ve Yaşatma Derneği Başkanı Selim Tural ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Toplantıda konuşan Eriker, “Her geçen gün artan kalitesi, eğitim ve sosyal imkânları, güçlü öğretim kadrosu ile sürekli çıtayı zorlayan yüksekokulumuz, açılacak yeni bölümler ile bölgemizin daha da gelişmesine büyük katkılar sağlayacak. Ayrıca okulumuz kendini tanıyan, bilgileri net, özgür düşünebilen, bilinçli hareket eden, tercihlerini ve alanlarını belirlemiş ve seçtikleri mesleğe yönelik araştırmacı uzmanlaşmış öğrenciler yetiştirerek yöresel kalitenin artmasını gerçekleştirmektedir. Yüksekokulumuzun misyonu; alanında iyi eğitim görmüş, güzel insanlar yetiştirmek ve onları iş dünyasına, ülkemize kazandırmaktır.” dedi.
 
MİDYAT İÇİN BACASIZ SANAYİ
“Midyat büyümeden Mardin büyümez, Mardin büyümeden de ilçeleri büyümez. Midyat bölgenin cazibe merkezi haline gelmeli” ifadelerini kullanan Müdür Eriker, “Öğrenciyi Midyat’a çekebilmemiz için gereken alt yapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yüksekokul şehrimiz için bacasız sanayi. Gerekli altyapı çalışmalarımızı bitirdiğimiz takdirde Midyat öğrenciye doyacak.” diye konuştu.
 
ÜNİVERSİTE, MİDYAT’IN GELECEĞİDİR
Yüksekokulun ve öğrencilerinin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Midyat Belediye Başkan Yardımcısı M. Tevfik Baysal ise, Yüksekokulun Midyat için büyük bir kazanım olduğunu ifade ederek, “Midyat’taki sosyal ve kültürel hayata önemli katkılar yapan okulumuz ekonomik anlamda da bir canlanma sağlıyor. Halkımızdan okulumuza ve burada eğitim gören öğrencilere sahip çıkmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.
 
EĞİTİM ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Midyat’ın eğitim seviyesini yükseltmesinde üniversitenin önemli bir yeri olduğunu söyleyen Midyat Yüksek Okul ve Fakülte Açma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Halil El de, şöyle dedi:

“Midyat tarihi, kültürü nedeniyle adeta yaşayan bir üniversitedir. Bu vesile ile Midyat sadece bir yüksekokul değil birkaç fakülteyi hak eden tarih, kültür ve inanç şehridir. Meslek Yüksek Okulu’nun önemi memleketimiz için çok büyüktür. Çünkü kalkınma, refah gibi kavramların artık nitelikleri insanların yetişmesine bağlıdır. Farklı mesleklerin revaçta olduğu günümüzde Artuklu Üniversitesi’nin bir kampusunun de şehrimize kurulacak olması bizi heyecanlandırmaktadır. Birkaç sene önce kurulmuş olan yüksekokulumuz bünyesinde bu kampusten farklı birkaç program daha ilave edilmesi şehrimize, bölgemize  ve ülkemize fevkalede faydalı olabileceğine canı gönülden inanıyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum