Yılın En Kaliteli Okulu ve Ekibi Belirlendi

Yılın En Kaliteli Okulu ve Ekibi Belirlendi

Büyük bir başarıya imza atan Acırlı Fatih İlköğretim Okulu’nun müdürü ve öğretmenleri, eğitim camiasının takdirini topladı.

A+A-

Midyat’ta bulunan eğitim kurumları arasında yapılan toplam kalite yönetimi uygulamaları kapsamında ilçenin en kaliteli okulu ve en kaliteli ekibi seçilen Acırlı Beldesi Fatih İlköğretim Okulu’nda büyük sevinç yaşanıyor.

Midyat Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, birincilik ödülünü alan Acırlı Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Abdülkerim Altan ve proje ekibinde yer alan öğretmenler Kerim Işık, Abdülaziz Yaşar, Hakan Altıntarla, Kemal Pala, Hacı Ahmet Alagöz, Armağan Coşkun ve Serpil Aksöz’ü kutladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘TKY  Uygulamaları Ödül Yönergesi’ kapsamında ‘Yılın Kaliteli Okulu ve Yılın Kaliteli Ekibi’ sınıflandırmasında dereceye giren Acırlı Fatih İlköğretim Okulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle plaketle ödüllendirildi.

Ödül sürecine katılan okuldaki idareci ve öğretmenleri başarılarından dolayı kutladığını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, toplam kalite yönetimi çalışmalarının amacının okulda ve sınıfta başarı ve kaliteyi yakalamak olduğunu belirtti. İleri, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da hizmetlerin insan odaklı, etkinlik ve verimliğin ön planda olması ile açıklık ve hesap verilebilirlik anlayışının yürütülmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.

Elde edilen başarı sonrasında duygu ve düşüncelerini dile getiren Acırlı Beldesi Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Abdülkerim Altan, başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu, bu başarının bir ekip işi olduğunu, yıllardan beri sistemli bir çalışmanın sonucunda bu başarının geldiğini söyledi.

Altan, “Toplam Kalite Yönetimi bir yönetim anlayışıdır ve bunu biz tüm çalışanlarımızla benimseyerek sürekli iyileşme ve gelişme doğrultusunda ekiplerimizi kurup okulumuzun ihtiyaçlarını tespit edip okulumuzun ihtiyaçları doğrultusunda ekibimizi kurup çalışmalarımızı bu yönde yürüttük. İhtiyaçlarımızı belirlerken tüm velilerimizin, öğrencilerimizin memnuniyet anketini alarak çalışmalarımızı bu yönde belirleyerek planladık. Bu sonucu almaktan mutluyuz” dedi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum