Ygs Birincisinin Hedefi Tıp

Ygs Birincisinin Hedefi Tıp

MİDYAT - Ygs’nin Gelinkayalı Şampiyonu Doktor Olmak İstiyor...

A+A-

Midyat’ta, YGS sınavının birincisi Hadice Atalay doktor olmak istiyor. Başarısını düzenli çalışmaya ve dershane programlarına harfiyen uymaya bağlayan Atalay, hayalindeki üniversitenin İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olduğunu kaydederek, eğitimini tamamladıktan sonra kendi memleketinde iyi bir doktor olarak görev yapmak istediğini ifade etti.

YGS sonuçlarına göre, Midyat Final Dershanesi’nden Hadice Atalay YGS-1, YGS-3, YGS-5, YGS-6 puan türlerinde ilçe birincisi oldu. Midyat’a bağlı Gelinkaya Beldesi’nde yaşayan 8 çocuklu Atalay ailesinin 3 kızından biri olan Hamdiye, başarısında planlı çalışmanın ve dershanenin büyük katkısı olduğunu söyledi.

“HERKES NE YAPTIYSA ONU YAPTIM”

Ev hanımı bir anne ile çiftçi bir babanın kızı olan sınav birincisi Hadice Atalay, dershane yöneticileri ve ailesinin de katıldığı toplantıda bir açıklama yaptı. Uzun süredir emek vererek sınava girdiğini belirten Atalay, “Başarıyı bekliyor muydun?” sorusunu “Açıkcası böyle bir başarı bekliyordum. Sadece ben değil ailem ve öğretmenlerimin de beklentileri vardı.” diye yanıtladı. “Nasıl çalıştığı” sorusuna ise “Aslında çok ilginç bir sistem yok. Herkes ne yaptıysa biz de öyle yaptım. Öğretmenlerimiz bize yol yordam gösterdiler” karşılığını verdi.

“DOKTOR OLMAK İSTİYORUM”

Hangi bölümü tercih edeceği sorulan Atalay, şöyle konuştu: “Bu birinci aşamaydı ikinciye de çok çalışacağız inşallah. Doktor olmak istiyorum. Aslında çok karışık duygular içerisindeyim. Heyecanlıyım, söyleyecek söz bulamıyorum. Çok mutluyum. Bu başarıyı LYS’de de göstermek istiyorum. Hayalim Cerrahpaşa veya Marmara Üniversitesi'nde tıp eğitimi alabilmek. Dershanedeki öğretmenlerin yardımı ile bir senelik program sonucunda bu sonuca ulaştım. Beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan öğretmenlerime ve aileme çok teşekkür ediyorum.LYS’de başarımın devamı için yoğun bir şekilde çalışıyorum.”

YGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Final Dershanesi Müdürü Veysi Tural, elde ettikleri başarının tesadüfi olmadığını bir defa daha gösterdiklarini söyledi. Sonucun çağa uygun, planlı ve programla şekilde verilen eğitimin, bir parçası olduğunu dile getiren Tural, “Midyat Final Dershanesi büyük bir aile. Bu aile mensupları içinde birlikte başarıya giden yolda ilerlemek çok önemli. Bu sebeple biz veli, öğrenci ve dershane birlikteliğini en iyi şekilde sağlamak için gayret gösteriyoruz. Özveri ile yapılan bütün işler ise sonuçsuz kalmıyor.” dedi.

Final Dershanesi Sınıf Rehber Öğretmeni Edin Aydın ise, öğrencisinin Midyat birincisi olmasından dolayı mutluluk duyduğunu beliterek, “Buradan Hadice Atalay’ın ailesini, dershanemiz idareci ve öğretmenlerini de tebrik ediyor, başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Elde edilen başarıyı Midyat halkına hediye ettiklerini ifade eden Aydın, LYS’de de başarı çıtasını yükseltmek için daha çok çalışacaklarını sözlerine ekledi.

KIZIMLA GURUR DUYUYORUM”

Köyde çiftçilik yapan baba Halil Atalay da, düzenli şekilde ders çalışan kızının birinci olacağını bildiğini belirterek, dershaneye kayıt yaptırırken kızından ümitli olduğunu ve başarı beklediğini vurguladı. Atalay, “Kızların okumasını çok istiyorum. Bende bu nedenle kız çocuklarımı okutuyorum. Maddi durum iyi değil, ama bu rağmen çocuklarımın eğitimlerini tamamlamalarını istiyorum. Zaman zaman köyden kızımı okula veya dershaneye gönderirken bir liraya bile ihtiyaç duyduğum zamanlar oldu. Şuan verdiğim emeğin karşılığını gördüğüm için kızımla gurur duyuyorum. İnşallah ikinci basamakta da kızımız aynı başarıyı gösterecektir.” şeklinde konuştu.

hadice-atalay.jpg

midyat-final-dershanesi..jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum