Ygs Birincisinin Hedefi Dicle Tıp

Ygs Birincisinin Hedefi Dicle Tıp

YGS Midyat birincisi, üniversite sınavlarına Uğur Dershanesi’nde hazırlanan İbrahim Ay oldu.

A+A-

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) başarı göstererek YGS-1 ve YGS-6 puan türlerinde Midyat derecesi elde eden Uğur Dershanesi öğrencisi İbrahim Ay, hedefinin doktorluk olduğunu söyledi.

Ev hanımı bir anne ile belediyede memur bir babanın oğlu olan İbrahim Ay, sınava hazırlık süresince kendisine destek veren ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Altı kardeşin en büyüğü olan Ay, sınavca düzenli bir çalışma ile hazırlandığını belirterek, “Bu başarının gelmesinde öğretmenlerimin çok büyük emeği var. Bu emeğin karşılığını aldığım için de çok mutluyum. Bu başarıyı ben kazanmış olabilirim, ama sınıfımdan, dershanemde herkes kazanabilirdi. Şimdi kürsüde ben duruyorum, ama tüm arkadaşlarım bu başarıyı hak ediyordu. Öğretmenlerimiz bu işi hakkıyla yapan insanlar, tecrübeli insanlar. Bize yol, yordam gösteriyorlar. Ben de uyguladım ve başarı geldi. Onlar sayesinde bu dereceyi aldım.” dedi.

“FAYDALI OLMAK İSTİYORSANIZ OKUYUN”

Başarıyla buluşmanın çok kolay olmadığını belirten Ay, şunları kaydetti:

“Arkadaşlarıma tavsiye edeceğim en önemli şey programlı bir şekilde çalışmalarıdır. Çalışırken ne için çalıştıklarını çok iyi bilmelidirler. Şayet gençlerimiz, hem kendilerine hemde insanlarına faydalı olmak istiyorlarsa muhakkak okuyup bir yerlere gelmelidirler. Bunu akıllarından çıkarmasınlar. Bende insanlarımıza faydalı olmak için tıp eğitimi üzerine ihtisas yapmak istiyorum. ”

DİCLE ÜNİVERSİTESİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra tıp alanında iyi bir akademisyen olmayı hayal ettiğini vurgulayan Ay, “Belki LYS’de alacağım puanla İstanbul’un veya daha büyük tanınmış illerdeki üniversitelerin tıp bölümlerine yerleşebilirim. Ancak hedefim Diyarbakır’da, Dicle Üniversitesi’nde tıp eğitimi almak. Bu üniversitedeki eğitimin de yeterli derecede iyi olduğuna inanıyorum. Bu hedefe ulaşabilmek için çalışmaya devam edeceğim. Umarım başarılı olurum. Beni bu yolda yalnız bırakmayan ve bana inanan, güvenen başta aileme, öğretmenlerime, teşekkürler ederim. Umarım Lisans Yerleştirme Sınavı’nda da (LYS) aynı dereceyi alırım. Asıl sınavımız odur” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLERİMİZ MİDYAT’IN GURURU OLDU”

Öğrencilerinin elde ettiği başarılarla yine zirvede yer aldığını anlatan Midyat Uğur Dershaneleri Müdürü Gafur Yumuşak, “Kalitemizi Midyat halkına sunmanın onurunu yaşıyoruz. Başarısı ile Midyat’ın gurur kaynağı olan öğrencilerimizin bu başarılarını LYS'de de devam ettirmelerini temenni ediyoruz. Bu başarıların asıl mimarı olan, çalışkan, gayretli, özverili ve öğrencisini daima en iyiye yönlendiren, branşlarında uzman değerli öğretmenlerimize ve desteğini esirgemeyen velilerimize teşekkürleri bir borç bilirim. " dedi.

Dershane olarak YGS'de başarılı olan öğrencileri kutladığını ifade eden Yumuşak, “Öğrencimiz İbrahim Ay, YGS–1 ve YGS–6 puan türlerinde, Midyat birincisi oldu. Uğur Dershaneleri olarak geçmişte aynı başarıları çoğu kez yaşadık. Bu başarıyla beraber gelecekte de daha iyi başarıları elde edeceğimize inanıyorum. Bu başarıda emeği geçen tüm Uğur Dershanesi öğretmenlerine ve öğrencimizin ailesine çok teşekkür ederim. Önümüzde LYS var, onda da öğrencilerimizin başarılı olması için yoğun bir çalışma temposu içindeyiz.” Diye konuştu. Alınan başarının bireysel başarı olmadığını ifade eden Yumuşak, bu tür sınavlarda kitlesel başarının asıl önemli olduğunu belirtti. YGS puanı ne olursa olsun bunu unutup, LYS’ye hazırlanıp yapabileceklerinin en iyisini yapmaya gayret göstersinler.” açıklamasında bulundu.

ibrahim-ay.jpg

midyat-ugur-dershanesi.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum