Yezidi Sığınmacılara Gıda Yardımı

Yezidi Sığınmacılara Gıda Yardımı

IŞİD militanlarının saldırısından kaçarak Midyat’a gelen Ezidi ailelere, MİGİAD Derneği tarafından yardım yapıldı.

A+A-

Irak'ın kuzeyinde radikal örgüt Irak-Şam İslam Devleti(IŞİD) militanlarının saldırısından kaçarak Midyat’a gelen Ezidi ailelere, MİGİAD Derneği tarafından yardım yapıldı. 

Musul’un Sincar (Şengal) ve Rabia bölgelerinden IŞİD saldırılarından kaçarak Midyat’a bağlı Bacın Köyü’ne yerleşen ihtiyaç sahibi Ezidi ailelere bölge halkı sahip çıkıyor. Ezidi ailelere bir yardım eli de Midyat Genç İşadamları ve Genç Girişimciler Derneği (MİGİAD) Başkanı Zeki Çiçek’ten geldi. Ezidi ailelere dağıtılmak üzere 1 minibüs dolusu gıda yardımında bulunan Çiçek, Midyatlı işadamı Nezir Kaya ile birlikte Bacın Köyü’ne giderek yardım malzemelerini ailelere teslim etti. 

Yardım hakkında bilgi veren MİGİAD Derneği Başkanı Zeki Çiçek, yaptığı açıklamada, Irak’ın kuzeyinde radikal örgüt Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının saldırısından kaçarak Midyat’a gelen Ezidi vatandaşlara yardım eli uzattıklarını söyledi. 

Çiçek, “ İslam dünyasındaki olumsuzlukların yanında son günlerde bir de terör örgütü Irak Şam İslam Devletinin (IŞİD), Irak’ta masum insanlara yönelik zalim saldırısı kalplerimizi bir kez daha yaraladı. Her gün ülkenin farklı bölgelerinde yüzlerce masum insan hayatını kaybediyor. Ölenlerin kahır ekseriyeti kadın ve çocuklar. Yere düşen her damla kan, mazlumun gözünden dökülen her damla gözyaşı, zihin ve gönül dünyamızı param parça ediyor. Bütün bu olumsuz ve üzücü durumlar elbette geçecektir. Yeter ki, dünyaya tarih boyunca umut olmuş ve olmaya devam eden bir milletin çocukları olarak bizler, aramızdaki birlik ruhunu ayakta tutarak mazluma ve masuma el uzatmaya devam edelim. Unutmayalım ki, zalime destek olmak, zulme sessiz kalmak Müslüman ahlakıyla asla bağdaşmaz. Bizlere düşen görev zalimin yanında değil her daim mazlumun ve mağdurun tarafında olmaktır.” dedi.

Yardım alan Ezidi vatandaşlar da, MİGİAD Derneği yetkililerine teşekkür etti. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum