YENİ OLUŞUM, ‘YOLA’ ÇIKTI!

YENİ OLUŞUM, ‘YOLA’ ÇIKTI!

Uzun süredir ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen ‘Oluşum’ hamlesi Saadet Partisi çatısında gerçekleşti.

A+A-

Yerel seçimler yaklaşırken Midyat’ta kendilerine ‘Yeni Oluşum Hareketi’ adını veren kanaat önderleri, eski siyasetçiler ile bazı Ak Parti ve BDP'li aday adayları mitingi andıran bir törenle Saadet Partisi’nin (SP) Midyat Belediye Başkan adayını destekleyeceklerini kamuoyuna duyurdu. İstişare toplantıların ardından AK Parti’nin aday gösterdiği isme karşı birleşme ve hareket etme kararı alan yeni oluşum hareketi SP’nin Midyat Belediye Başkan adayı olan Veysi Şahin’i destekleyecek. 

ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Midyatlı işadamı 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, önümüzdeki yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden (SP) Midyat Belediye Başkanlığı için aday olduğunu düzenlenen bu tören de açıkladı. Estel Grant Otel yayındaki seçim irtibat bürosundaki törene, 19 ve 20. Dönem Mardin Milletvekili Muzaffer Arıkan, Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet İmamoğlu, Midyat İlçe Başkanı Abdullah Çelik, belediye başkan adayları, davetliler, partililer ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler.

İSTİŞARE TOPLANTISI  YAPILDI

Törende ilk açıklamayı yeni oluşum hareketi adına eski Mardin Milletvekili Muzaffer Arıkan yaptı. Muzaffer Arıkan konuşmasında, AK Parti’nin Midyat Belediye Başkan adayının açıklanmasından sonra halktan gelen tepkiler nedeniyle istişare toplantısı yaptıklarını ve seçimlerde Midyat Belediye Başkan adayı olarak Saadet Partisi’nden Veysi Şahin üzerinde ittifak ile karar verdiklerini ve onu destekleyeceklerini söyledi.

‘BU TAVIRIMIZ AK PARTİ’YE KARŞI DEĞİLDİR’

Midyat’ı hak ettiği yere taşımanın mücadelesini vermenin dışında hiçbir beklenti ve düşünce içerisinde olmadıklarını söyleyen Arıkan, “Ak Parti Genel Merkezi Midyat Belediye Başkan adayını belirledikten sonra halktan gelen tepkilere karşı duyarsız kalamazdık. O nedenle Ak Parti aday adayları, bazı belde belediye başkanları, bazı muhtarlarımız ve kanaat önderleriyle birlikte yapılan bir istişare toplantısında Midyat Belediye Başkan adayı olarak Saadet Partisi’nden 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin üzerinde ittifak yapmaya karar verdik. Amacımız Ak Parti’ye karşı tavır koymak değildir. Kesinlikle bu şekilde algılanmamalı. Midyat’ı hak ettiği yere taşımanın mücadelesini vermenin dışında hiçbir beklenti ve düşünce içerisinde kesinlikle değiliz. Midyat’ın yozlaşmış, belli çıkar gruplarından kurtarıp halkın belediyesini el birliğiyle kurmaktır. Amacımız menfaat ve çıkar ilişkilerinden çok uzak ilçemizin çıkarlarını ön plana alan, düzeyli ve ahlaklı bir belediyeyi el birliği ile kurmaktır. Değerli arkadaşlar, güçlüyüz, kararlıyız ve inançlıyız. Güçlü bir kadro ile belediyeyi yönetmeye talibiz ve de hazırız. Bu duygu ve düşünceler ile oluşumun içinde yer alan bütün hemşerilerimize, belde ve köylerimizde ikamet edenlere teşekkür bir borç bilir ve hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

‘30 MART MİDYAT’IN KURTULUŞ GÜNÜ OLACAK’

Oluşuma destek verenlere teşekkür eden Midyat Belediye Başkan adayı Veysi Şahin ise, “Bu oluşumun tek bir amacı var. Asla çıkar amaçlı değildir. Köhnemiş ve yozlaşmış bir belediyeyi halkın belediyesi haline getirmek için yapılan bir oluşumdur. Ak Parti’ye karşı oluşmuş bir oluşum değildir. Lütfen herkes bunu böyle bilsin. Bu oluşumun ortak amacını söyledim. Çok değerli aday adayı kardeşlerimizle, belde belediye başkanları kardeşlerimizle, muhtarlarla ve sivil toplum örgütleriyle yaptığımız istişare sonucu üzerimde karar kılındığı için ve bana duydukları güvenden dolayı hepsine ayrı ayrı şahsım ve ailem adına teşekkür ediyorum. İnşallah 30 Mart Midyat’ın kurtuluş günü olacaktır” diye konuştu.

foto-galeri-icon.png

Konuşmasının ardından Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet İmamoğlu tarafından Midyat Belediye Başkan Adayı Veysi Şahin’e rozet takıldı. Daha sonra seçim bürosu önünde toplu halde hatıra fotoğrafı çekinildi.

Önceki ve Sonraki Haberler