Yeni Kaymakama Ziyaretçi Akını

Yeni Kaymakama Ziyaretçi Akını

Midyat’ta göreve yeni başlayan Kaymakam Oğuzhan Bingöl’e ziyaretçi akını devam ediyor.

A+A-

İçişleri Bakanlığı’nın son valiler ve kaymakamlar kararnamesi ile atamasının Midyat’a yapılacağı duyumlarının alınmasıyla beraber halkta büyük coşku ve heyecana neden olan eğitim aşığı ve halk sevdalısı Kaymakam Oğuzhan Bingöl, ilçedeki yeni görevine başladı. Halkın merakla ve özlemle beklediği Süper Kaymakam Oğuzhan Bingöl’ün makam odası mesaiye başladığı günden bu yana her kesimden insanın akınına uğruyor.

Mıhallemisi, Ezidisi, Süryanisi, Kürdü ve Türküyle bir arada yaşayan kozmopolit Midyat halkı ve şehrin önde gelen sivil toplum kuruluşları, köy ve mahalle muhtarları, iş adamları, kanat önderleri, din âlimleri ve siyasetçileri hasretle beklenen Kaymakam Oğuzhan Bingöl’e hoş geldin ziyaretinde bulundu.

Bu arada Kaymakam Bingöl’ü makamında ziyaret eden Midyat Genç Girişimciler ve Genç İşadamları Derneği Başkanı Zeki Çiçek, Mıhallemi Medeniyetler Arası Diyalog Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, Midyat Engelliler Derneği Başkanı Abdulhakim Yıldız ve Şemmıka Platformu Başkanı Bozo Bilal Acar ve yönetim kurulu üyeleri 'hayırlı olsun' temennisinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileri, Kaymakam Oğuzhan Bingöl ile birlikte çay eşliğinde keyifli ve sıcak bir sohbet yaptılar. Aralarında Ak Parti Mardin İl Genel Meclis Üyesi Mekân Taş ve Yapı Kredi Bankası Midyat Şube Müdürü Ferit Can’ın da bulunduğu grup renkli esprilerle ziyareti neşelendirdiler.

Kaymakam Oğuzhan Bingöl, makamında yaptığı açıklamada, Midyat’a atanmasından dolayı memnun olduğunu ve severek bu ilçeye geldiğini anlattı. Gösterilen ilgiden dolayı Midyat halkına teşekkür eden Bingöl, Midyatlılara hizmet etmek için elinden gelen çabayı göstereceğini ifade etti.

EĞİTİM ŞENLİKLERİ DÜZENLEYECEĞİZ’
Gerek eğitimin ülke kalkınmasındaki hayati rolü gerekse de Midyat’ın eğitime verdiği önemi göz önünde bulundurarak öğrencilerin ve velilerin dikkatini eğitime yoğunlaştırmak için eğitim şenlikleri düzenlemeyi amaçladığını vurgulayan Bingöl, şöyle konuştu:

“Eğitim düzeyi bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergesidir. Eğitimli insanların çok olduğu ülkeler en gelişmiş ülkelerdir. Bundan dolayı öncelikli çalışma alanımız eğitim kalitesini yükseltmek olacaktır. Özellikle kız çocukları geleceğin anneleri, geleceğin eşleri ve geleceğin kamu görevlileri olacağından bütün bir toplum onların elinin altından geçiyor. Bu hakikatlerin önemine binaen kızların eğitiminde her türlü pozitif ayrımcılığı yapıp kızlarımızı en güzel şekilde yetiştirmeliyiz. Birde matematik dersini önemsiyorum. Bütün çocuklarımıza matematiği sevdirmeliyiz. Matematik, benim hayatımda ve bu makama gelişimde çok önemli rol oynamıştır. Matematik çocuğun zihin dünyasını ve işlem yapabilme gücünü müthiş derecede geliştiriyor. Matematiği sevdirmek için her projeye açık olacağız ve bu projelerin hayata geçmesi için bütün çabayı sarf edeceğiz”

Midyat’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını önemsediğini ve ile el ele verip güzel işler yapmanın gayreti içinde olacaklarını kaydeden Kaymakam Bingöl, “Sık sık sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip, Midyat’ın kalkınmasına katkı sağlayacak projeleri beraber yapmak istiyoruz” dedi.

‘MİDYAT HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALACAK’
Midyat Genç Girişimciler ve Genç İşadamları Derneği Başkanı Zeki Çiçek de, “Kaymakam beyi bölgede görev yaparken ki başarılı çalışmalarından tanıyoruz. Midyat’a gelmesiyle büyük bir sevinç duyduk. Yeni kaymakamımızın Midyat’ı Türkiye’deki ilçeler içinde hizmet bakımından hak ettiği noktaya taşıyacağına inanıyoruz. Sivil toplum kuruluşları olarak bizlerde bu konuda kaymakam beye her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.

Yeni kaymakamın göreve başlamasıyla birlikte bütün halkta bir umut belirdiğini vurgulayan Mıhallemi Medeniyetler Arası Diyalog Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan ise, son zamanlarda ilçede görev yapan eski kaymakamlardan bazılarının kent halkı ve sivil toplum kuruluşları ile sağlıklı bir diyalog geliştirmediklerini ve halkla aralarına mesafe koydukları ileri sürerek, şunları söyledi:

“Yıllardır hizmete acıkmış ve susamış bölge halkının adeta bir kurtarıcıya ihtiyaç duydukları bu zamanda yöneticilerin de ‘Bir kavmin efendisi hizmetkârı olmalıdır’ hakikati gereğince hizmet anlayışlarını şekillendirip ona göre hareket etmelidirler. Bu yönüyle yeni Kaymakamımızın Midyat için bir şans olduğuna inanıyor ve ona güveniyoruz”

‘ENGELLİLERE KUCAK AÇILMALI’
Engiller derneği ve engelliler olarak gereken duyarlılığa sahip yöneticiler görme arzusunda olduklarını belirten Midyat Engelliler Derneği Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Bugüne kadar hiçbir yönetici ve daire amiri Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bizi aradığı görülmemiştir. Ama inanıyorum ki birçok zorluğun üstesinden gelerek kaymakam olmaya hak kazanmış Sayın Oğuzhan Bingöl’ün engellilere kucak açacak ve engellilere sahip çıkacaktır. İlk görüşmemizde bu sıcaklığı ve insaniyeti kendisinde hissettim. Yeni görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

sizin-medya-_-1.20120907184229.jpg

sizin-medya-_-2.20120907184336.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum