Yaratıcı Drama Tiyatro Salonu Açıldı

Yaratıcı Drama Tiyatro Salonu Açıldı

Mardin'in Ömerli İlçesinde, eğitim veren Cumhuriyeti ilkokulunda yaratıcı drama salonu açıldı.

A+A-

İlçede tiyatro ve sinema salonu bulunmadığı için okul idaresi tiyatro salonlarını kendileri yaptırdı. Hayırseverlerin destekleriyle okulda kullanılmayan bir sınıf drama salonuna çevrilerek, öğrencilere yeteneklerini sergileme fırsatı verildi.

Baştan aşağı yenilenen salonda öğrenciler sosyal aktivite, tiyatro, drama gibi etkinlikler ile performans ve grup performanslarını daha güzel ve etkili bir ortamda sunma imkanına kavuştular. Ayrıca öğrenciler, salonda boş zamanlarında öğretmenleri ile hikaye kitabı okuyor. Öğrenciler, okudukları kitaplardaki karakterleri daha sonra sahnede canlandırıyorlar.

Çocukların çok sevdiği, ailelerin ve öğretmenlerin merak duyduğu tiyatro ve drama, çocukların hem zihinsel hem de sosyal gelişimlerine katkıda bulunuyor.

Açılan bu salon sayesinde öğrenciler, yaşamı öğrenmeye ve keşfetmeye başlar, kendini ifade etmeyi, dayanışmayı ve takım çalışmasını öğrenirken, kendine güvenleri, problem çözme yetenekleri ve iletişim becerileri artıyor.

Açılış ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Mahmut Cırık, "Okulumuz bünyesinde yaratıcı drama salonu açtık. Çocuklar da burada eğitim ve öğretimi daha kalıcı hale getirmek ve çocukların o eğitim alırken keyif almalarını sağlamak için bu salonda çeşitli etkinlikler yapıyor öğretmen arkadaşlar. Öğretmen arkadaşlar, değerler eğitimi veya farklı konularda sergileyebilecekleri bir konuyu burada çocuklar ile beraber çalışarak daha kalıcı bir hale getirirler" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.