Yapı Kredi’de Bireysel Emeklilik Günleri

Yapı Kredi’de Bireysel Emeklilik Günleri

Yapı Kredi Bankası Midyat Şubesi, sosyal Güvenliğin önemli bir bileşeni olan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) hakkında halkı bilgilendiriyor.

A+A-

Yapı Kredi Bankası Midyat Şubesi, sosyal Güvenliğin önemli bir bileşeni olan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) hakkında vatandaşları bilgilendiriyor.

Yapı Kredi Bankası Midyat Şubesi’ne giden vatandaşlar Bireysel Güvence Uzmanı Zeynep Soyvural’ın anlatımıyla Bireysel Emeklilik Günleri kampanyası hakkında fikir sahibi olabiliyor.

Yapı Kredi Bankası Midyat Şube Müdürü Ferit Can, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile vatandaşların geleceğini güvence altına almasına yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Can, bireysel emeklilik sisteminin uzun vadeli tasarrufların yatırıma yönlendirilmesiyle vatandaşlara emeklilik döneminde ek bir gelir sağlamayı amaçladığını vurguladı.

Müdür Can, şöyle konuştu;  “Bir gün hepimiz emekli olacağız. Emeklilik günlerimizde mali sıkıntıya düşmemek için bugünden finansal hazırlık içinde olmamız kaçınılmaz bir gerekliliktir. Bu amaçla birikim yapabilmemiz için bugün en büyük fırsatlarımızdan birisi de bireysel emeklilik sistemidir. Bireysel emeklilik sistemi, uzun dönemli tasarrufların yatırıma yönlendirilmesi ile ek bir emeklilik geliri sağlamayı amaçlayan özel bir sitemdir. Bu sistem, mevcut kamu Sosyal Güvenlik Sistemi’nin alternatifi değil, tamamlayıcısıdır. Herhangi bir sosyal güvence kurumuna bağlı olsanız bile bu sisteme katılarak, emeklilik döneminizde yaşam standartlarınızı düşürmemeniz için ikinci bir gelire sahip olabilirsiniz.”

18 yaşını dolduran herkesin bireysel emeklilik sistemine dâhil olabileceğini belirten Can, “İnsanların emek gücünü yitirdikleri yaşlılık dönemlerinde belirli bir gelir elde etmelerini sağlayan ve devlet güvencesinde olan emeklik sisteminde 10 yıl kalan ve 56 yaşını dolduranlar, birikimlerini emekli aylığı veya toptan ödeme şeklinde almaya hak kazanacak. Geleceğini planlamak isteyenler, ev hanımları, emekliliği olmayanlar ve tasarruf yapmak isteyenler için bankamız tüm vatandaşlarımıza çok önemli kampanyalar sunuyor. Tüm Midyatlıları Bireysel Emeklilik Günlerine bekliyoruz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum