Vergi rekortmenlerine nostaljik radyo

Vergi rekortmenlerine nostaljik radyo

Vergisini düzenli ödeyen mükelleflere nostaljik radyo hediye edildi…

A+A-

Midyat Malmüdürlüğü, Vergi Haftası nedeniyle gelir ve kurumlar vergisi sıralamasında birinci olan mükellefleri nostaljik radyo ile ödüllendirdi.

Her yıl vergide birinci gelenlere sembolik olarak verilen hediyelere bu yıl eski yıllarda kullanılan lambalı radyoların küçük bir modeli hediye olarak gönderildi. Mükelleflere ödüllerini Midyat Malmüdürü Veysi Gündüz, Gelir Şefi Sedat Sabah, Gelir Uzmanları Abdulhalim Gök ve Mesut Pala, Veri Hazırlama Memuru Abdulkadir Er tarafından işyerlerinde ziyaret edilerek hediyelerini sundu. 

Midyat Malmüdürlüğü 25. Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde ilçede faaliyet gösteren duyarlı mükellefleri taltif etti. Vergisel yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren uyumlu mükelleflerden Avukat Bekir Melih Güneştan, İşadamları Feyzi Kayapınar ve Emrullah Nas ile Eczacı Ünal Günel’e Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan gönderilen nostaljik radyo hediye edildi. Mükelleflere hediyelerini Malmüdürü Veysi Gündüz takdim etti.

Gündüz, ziyaretlerinde, “Vergi Haftası nedeniyle Gelir İdaresi Başkanlığımızca belirlenen liste çerçevesinde vergi yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren, matrahları yüksek olan mükelleflerimize teşekkür etmek adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimizde işyeri sahiplerine vergi yükümlülüklerini yerine getirmeleri adına gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

ÖRNEK MÜKELLEFLER

Vergi vermenin kutsal bir görev olduğunu ifade eden Gündüz,  “Mükelleflerimiz kazançlarından devlete vergi veriyorlar. Mükelleflerimizin devlete verdiği vergi çok değerli ve kutsaldır. Bunun için her mükellef devlete olan borcunu, vergisini zamanında ödemelidir. İlçemizde vergilerini zamanında ödeyen, yüksek matrahlı ve daire ile uyumlu çalışan mükelleflerimizi bizler ödüllendiriyoruz. Olabildiği kadar maksimum seviyede dürüst bir şekilde vergilerini ödedikleri için, başkalarına örnek oldukları için, başkalarına bu bilinci yaptıklarıyla, verdikleriyle örnek olduğu için onlara teşekkür ediyoruz. Kendilerine çalışma hayatlarında üstün başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

foto-galeri-icon.png

Bu anlamlı hediye dolayısıyla Midyat Malmüdürü Veysi Gündüz’e teşekkür eden Avukat Bekir Melih Güneştan, vergilerin hizmet noktasındaki önemine dikkat çekti. Ülkelerin ekonomik olarak ayakta kalmasında vergilerin çok önemli olduğunu ifade eden Güneştan, herkesin vergisini düzenli olarak ödemesi gerektiğini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum