Velilere Aile İçi İletişim Semineri

Velilere Aile İçi İletişim Semineri

Midyatlı aileler çocuk gelişimi konusunda seminer aldı...

A+A-

75. Yıl İMKB Ortaokulu Rehber Öğretmeni Kadri Algan tarafından ‘Anne-Baba Tutumunun Çocuğun Kişilik Gelişimine Etkileri’ konulu seminer verildi. Çocuklar ve aileleri arasındaki iletişimin güçlenmesi için kolları sıvayan okul idaresi tarafından organize edilen seminere 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenci velileri katıldı. 

Okulu Müdiresi Sevgi Oğuz, ailelerle yapılan çalışma hakkında bilgi verdi. Oğuz, Rehber Öğretmen Kadri Algan’ın sunumuyla gerçekleştirilen seminerde, kişilik oluşumunda anne-baba faktörü, çocuğun kişiliğine ait özellikleri, potansiyelleri, yeteneklerin güçlü ve zayıf yanları, ders çalışma alışkanlıkları, öğrenme stilleri kişiliklerin eğitim ve öğretime yansımaları, çocuklarda kişilik gelişimi, kişilik gelişiminin önündeki engeller gibi birçok başlığa yer verildiğini aktardı.

Seminer programının öğrenciler için de uygulanacağını söyleyen Oğuz, “Öğrencilerimize yönelik yaptığımız anket araştırması sonucunda böyle bir seminer düzenlemeyi kararlaştırdık. Özellikle ergenlik döneminde öğrencilerde davranış bozukluğu, derslerine çalışamaması, asileşme ve sınav kaygısı gibi birçok sorun ortaya çıkabiliyor. Belirlenen ihtiyaç alanlarına göre şekillenen seminerlerin temel amacı öğrencilerin ihtiyaç duydukları alanlarda bilgilenmelerini ve farkındalık düzeylerini artırmak oluşturuyor.” diye konuştu.

KİŞİLİK GELİŞİMİNDE EBEVEYN ROLÜ

Oğuz, “Ebeveynler ergenlik psikolojisi ve gelişimi hakkında bilgi sahibi olursa, bu değişimlerin normal olduğunu kabul edecek, anlayış ve sabır gösterecek, gençle fazla çatışma yaşamadan sorunların üstesinden gelmeye çalışacaktır.” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.