Uğur’la Öğrencilerin Hayalleri Gerçek Oldu

Uğur’la Öğrencilerin Hayalleri Gerçek Oldu

ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre,Midyat Uğur Dershanesi üniversite yerleştirme sonuçlarında da farkını gösterdi.

A+A-
Midyat Uğur Dershanesi Müdürü Rıdvan Acar, 2013 LYS sonuçlarını değerlendirirken, Midyatlı öğrencilerin hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerinden dolayı mutlu oldukları belirtti. Acar, “Midyat Uğur Dershanesi LYS’de çıkarmış olduğu derecelerle başarısını ortaya koymuştur” dedi. 
 
Dershanelerine devam eden öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun bu yıl üniversiteye yerleştirmeyi başardığını vurgulayan Acar, “Bizim başarımız hayali öğrenci ve hayali birinciliklerle değildir. Yüzde yüz Midyatlı gerçek öğrencileri gerçek üniversitelere gönderiyoruz. Her sene tekrarlanan başarımızı alanlarında yetkin, kaliteli uzman kadromuza borçluyuz” dedi.
 
Başarının öğrenci, öğretmen ve veli işbirliğiyle gerçekleşeceğini belirten Acar, bunlardan birinin aksadığında öğrencinin başarısının düşeceğini, dershane olarak bu işbirliğini sağlamaya özen gösterdiklerine dikkat çekti
 
Başarının sadece bilgiyi öğrenciye öğretmekle gelmeyeceğini bunun yanında iyi bir isteklendirmenin de gerektiğini söyleyen Acar, geleceğin doktorlarını, mühendislerini ve öğretmenlerini yetiştirmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Üniversite sınavlarına giren ve tercih yapan öğrencimizin istedikleri bölümlere yerleşmeleri bizleri de çok mutlu etti. Öğrencilerimizle, onları yetiştiren öğretmenlerimizle gurur duyuyorum. İlçemizde eğitim seviyesini yükseltmek ve eğitimde fırsat eşitsizliğinin azaltılmasına katkıda bulunmak için kurduğumuz dershanede üniversite ve liseye başarılı olarak yerleşen öğrencilerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.
 
Uğur Dershanesi’nin her sene başarısını artırarak eğitim sektöründe vazgeçilmez bir kurum olduğunu ispatladığını vurgulayan Acar, şöyle konuştu:
 
“1 tıp, 1 fizik tedavi, 6 hukuk, 11 mühendislik, 20 öğretmenlik, 7 ilahiyat, 5 PDR, 3 veteriner, 22 sağlık bölümleri, 6 sosyal hizmetler bölümü ve diğer fakülteler olmak üzere bu senede birçok öğrencimizi kalitesi ile tanınmış üniversitelere yerleştirdik. Amacımız tüm öğrencilerimizi üniversiteye yerleştirmekti. Bu amaç doğrultusunda yıl içerisinde özveriyle çalıştık tercih döneminde de profesyonel tercih ekibimizle öğrencilerimizin doğru tercih yapmasını sağladık. Çünkü sınavda yeterli puan almak kadar doğru tercih yapmak da çok önemlidir” 
 
Kurulduğu günden bugüne başarı grafiğini sürekli yükselten dershanenin alanlarında çok iyi olan öğretmen kadrolarını muhafaza ettiklerini belirten Acar, “Önümüzdeki yıl bu başarının üzerine koymak için çalışacağız. Bu doğrultuda çok iyi olan öğretmen kadromuzu muhafaza ettik ve eksik gördüğümüz kadroları en kaliteli öğretmen arkadaşlarla doldurduk. Geçen yıl dershane olarak başlattığımız bire bir eğitimin meyvelerini SBS ve LYS’de çıkararak iyi derecelerle ve üniversite yerleştirme sonuçlarıyla aldık. Bu sene de bire bir eğitimin üzerinde duracağız” diye konuştu.
 
ugur-dershanesi.jpg
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum