Uğur’da Lys Yerleştirmelerinde Yine Büyük Başarı

Uğur’da Lys Yerleştirmelerinde Yine Büyük Başarı

Midyat Uğur Dershanesi, LYS yerleştirmelerinde büyük bir başarıya imza attı.

A+A-

Midyat Uğur  Dershanesi, LYS yerleştirmelerinde büyük bir başarıya imza attı.

Dershane, tıp fakültesine 4, hukuk fakültesine 3, eğitim fakültesine 25, ilahiyat fakültesine 8, sağlık bilimleri ve hemşirelik fakültesine 7, mimarlık ve mühendislik fakültesine 18, fen edebiyat fakültesine 18, diğer fakültelere de 83 olmak üzere, toplam 166 öğrencisini bir yüksek öğretim kurumuna yerleştirme başarısı gösterdi.

Öğrencilerini tebrik eden Midyat Uğur Dershanesi Müdürü Osman Gün, başarının artarak devam edeceğini söyledi. Gün, “Bu başarıyı yakalayan öğrenciler, Uğur Dershanesi'ndeki öğretmen ve idarecilerin kendilerine sunduğu fırsatları iyi değerlendirerek, bol dokümanla birlikte özveriyle çalıştı” dedi.

Dershanemiz son teknoloji ile donatılan sınıflarında eğitimde yeni bir dönem başlattıklarının altını çizen Gün, “Dershanemiz çağın son teknolojileriyle, daha etkin bir eğitim ve öğretim amaçlıyor. Eğitimde görsellik arttı, görselliğin de eğitime büyük katkısı var. Sınıflarımızda kullandığımız teknoloji sayesinde derslerde daha fazla soru çözebiliyoruz ve bütün kaynaklardan farklı soru tipleri çözme imkanı buluyoruz” şeklinde konuştu.

Hangi iş kolunda olunursa olunsun istikrarın önemli olduğuna değinen Gün, elde edilen başarıların tesadüfi olmadığını gösterdiklerini vurguladı. Eğitim sektöründe böylesine başarılı bir çizgiyi tutturmanın çok zor olduğunu dile getiren Gün, açıklanan sonuçlar ve ardından gerçekleşen yerleştirme ye göre Midyat adına gururlandıklarını, bu başarıyı devam ettirmek için aynı gayret ve fedakârlıkla çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Bireysel ve kitlesel tüm başarılara önem verdiklerinin altını çizen Gün, “Bu yıl da öğrencilerimizi istedikleri üniversitelere yerleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dershanemizdeki tüm öğrencilerimizin başarılı olması için projeler üretiyoruz, yeni atılımlar yapıyoruz. Dershanemizdeki her öğrenci bizim için aynıdır. Önemli olan her öğrencimizin üniversiteye girebilmesinin yanı sıra istediği bölümleri kazanmasıdır. Bunun gerçekleşmesi için işine kendini adamış, kendini sürekli yenileyen ve konusunda deneyimli kadrolarımızla durmaksızın çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Geleceğin doktorlarını, mühendislerini yetiştirmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirten Gün, “ÖSYM tarafından açıklanan 2012 LYS sonuçlarına göre öğrencilerimiz büyük başarı elde etti. Yüzde 76 kazandırma oranına sahip olan dershanemiz neredeyse tüm öğrencilerin bir üniversiteye yerleşmesiyle bu başarısını ispatladı. Bu başarılı sonuçlar bir kez daha göstermiştir ki; kendini eğitime adamış, genç, fedakâr, çalışkan, YGS-LYS ve SBS için müstakil öğretmen kadrosu, öğrenciye bire bir rehberlik hizmetini veren danışmanlık sistemi, her öğrencinin seviyesine uygun ortamda ders görme imkânı hep başarıya taşımaktadır. Bunun da etkisiyle başarılı olan öğrencilerimiz Türkiye genelindeki gözde üniversitelerin tıp, hukuk, ikdisadi ve idari bilimler, mimarlık, mühendislik ve fen edebiyat fakültelerine yerleşti. Bizlere güvenipte yavrularını teslim eden ailelerine ve bizlere bu mutluluğu yaşatan öğrencilerimize teşekkürlerimizi bildirerek sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.