Turabdin Butik Otel Hizmete Açıldı

Turabdin Butik Otel Hizmete Açıldı

Midyat'ta, Turabdin Butik Otel, düzenlenen muhteşem bir organizasyonla hizmete açıldı.

A+A-

Güneydoğu’nun en güzide ve Midyat’ın tarihi dokusunu oluşturan Nahit Katori taşıyla örülen Turabdin Butik Otel, düzenlenen muhteşem bir organizasyonla hizmete açıldı.

Bölgede sağlanan güven ve huzur ortamıyla birlikte 25 yıl önce göç ettiği İsveç’ten 2004 yılında kesin dönüş yaparak Midyat’a yerleşen Süryani yatırımcı Jakop Gabriel, butik otel açtı.

Butik otelcilik anlayışına yeni bir bakış getirmeyi hedefleyen Midyatlı Süryani yatırımcı Gabriel’in hizmete açtığı otel, dört bir yanı tarihi yapılarla çevrili dinlerin ve dillerin yüzyıllardır kardeşçe beraber yaşadığı kentin mistik kokulu, tarihi, dar sokaklarında hizmet vermeye başladı. Butik otel ve restaurant olarak hizmet verecek olan Turabdin, misafirlerini masalımsı bir atmosferde ağırlayacak.

Midyat’ın en eski yerleşim bölgesi olan Işıklar Mahallesi’nde Mor Abrohom Manastırı ve Mor Barsavmo Kilisesi gibi tarihi değeri çok yüksek olan Süryani Ortodoks Cemaatine ait ibadethanelerin yakınında içinde her biri özenle tasarlanmış 22 odası, 100 kişilik teras restaurant ve 200 kişilik tibelya bahçesi ile Turabdin Otel, kapılarına konuklarına açtı.

Açılış nedeniyle düzenlenen törene, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Midyat (Turabdin) Metropoliti Timetheos Samuel Aktaş,  Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Açılışta konuşan Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, tarihi ve mimari yapısıyla özellikle kültür turizmi açısında büyük bir potansiyele sahip olan Midyat’a gelecek olan turistlerin konaklama yerleri bakımından bu otelin önemli bir görev üstleneceğini belirtti.

Turizme büyük önem verdiklerini anlatan Başkan Nasıroğlu, “Kültür ve inanç turizminde bölgenin lokomotif olacak otelin hizmete açılması anlamlıdır. Büyük yatırımla turizme kazandırılan butik otel, bölge turizmine önemli katkı sağlayacak. Otele daha şimdiden yurt içinden büyük ilgi olduğunu öğrendim, bu durum beni memnun etti. İşsizliğin kol gezdiği bu dönemde böyle büyük bir yatırımın gerçekleşmesi Midyat, bölge ve ülke adına çok sevindiricidir. Dileğim bu gibi tesislerin artmasıdır. Bu yatırımı ve hizmeti Midyat’a ve Midyatlılara kazandıran Süryani vatandaşlarımızı buradan bir kez daha kutluyor ve otel işletmecilerine de hayırlı işler diliyorum” dedi.

Ev sahibi sıfatı ile açılış konuşmasını yapan Turabdin Butik Otel Müdürü Hakan Şahin de, Midyat’ın mimarisinden esinlenerek tasarlanan oteli hizmete açmaktan büyük gurur duyduklarını kaydederek, açılışa katılan herkese teşekkür etti. Şahin, şöyle konuştu:

“Tarihi ve görsel değerleriyle inanç turizminin önemli merkezlerinden biri olan Midyat son yıllarda tur akınlarına uğramaktadır. Gelen konukların en iyi şeklide ağırlanması görevini üstlenecek olan otelimiz ve turistik tesislerimiz ilçemizin tanıtımında da en etkin güç olacaktır. İlçemizin sosyal ve turistik ihtiyaçlarını asgari ölçüde karşılayacak olan tesisimizi hizmete açmaktan mutluyuz. Bin yıllık tarihi yapıları ve ibadethaneleri ile farklı dinlerin ve kültürlerin birleşme noktası olan şirin kentte hizmete açtığımız butik otel, çağdaş bir yaşam için gerekli her türlü düzenleme ve hizmet anlayışıyla misafirlerini bekliyor. Her türlü teknolojik konforun yer aldığı otelimizin geçmişe götüren tarihi birikimi ve biriktirdiği hikâyeleri ile sırlarını misafirlerine fısıldıyor.”

Yapılan konuşmaların ardından otelin açılış kurdelesini Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Midyat (Turabdin) Metropoliti Timetheos Samuel Aktaş ve Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan birlikte kesti. Oteli gezen davetliler, verilen kokteylin ardından ayrıldılar.

midyat-sizin-medya-5.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum