Tüm İlçelere Doğalgaz !

Tüm İlçelere Doğalgaz !

Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Tarık Demir, Mardin’in tüm ilçelerine doğalgaz ağının ulaştırılacağını söyledi.

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Mardin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Tarık Demir, Mardin’in cazibe merkezi haline getirilmesi için yapılması gerekenler hakkında düşünce ve projelerini açıkladı.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde; parti teşkilatının, esnafın, köylünün, tüccarın, gençlerin, STK yetkililerinin ve kanaat önderlerinin sorun ve taleplerini dinlediğini söyleyen Demir, “Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi süreci başladığı günden bu yana Ak Parti il ve ilçe teşkilatları başta olmak üzere tüm hemşerilerimizle Mardin’in geleceğini konuşmaktayız. Parti teşkilatlarımızı, esnafımızı, köylümüzü, tüccarımızı ve gençlerimizi dinliyoruz. Onların geleceğe dair düşüncelerinden ve tespitlerinden istifade ediyoruz” dedi.

“TABANI DİNLEMEYEN SİYASET DÖNEMİ GERİDE KALDI”

Yaptığı ziyaretlerde ortaya çıkan ortak kanaatin AK Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağı fikrinin her kesimde hâkim olduğunu belirten Demir, şunları söyledi:

“Tabana dayanmayan ve tabanı dinlemeyen siyaset döneminin artık geride kaldığını söylüyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin Mardin için tarihi bir fırsat olduğu herkesin ortak fikri.  Bizler de profesyonel ekibimizle birlikte şehrimizin ana sorunlarına çözümler üretmeye devam ediyoruz. Ana başlıklar halinde değineceğimiz konular, inşallah adaylığımızın ilanıyla beraber detaylarıyla kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

“TRAMVAY PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Büyükşehir’e yakışır bir ulaşım altyapı ağı oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Demir, “Bu çerçevede Mardin merkez için Kuzey ve Güney çevre yolu ulaşım projelerimiz ile Büyükşehir’e yakışır bir ulaşım altyapı ağı oluşturarak yenilikçi ve kentimize nefes aldıracak kalıcı çözümler sunmayı hedefliyoruz. Doğu çevre yolunu tünel bağlantısı ile Güney ve Kuzey çevre yolları ile bağlayarak şehrin ulaşımı rahatlatılacaktır.  Birinci Caddede ise, tramvay projesinin hayata geçirilmesi ile hemşerilerimizin ve esnafımızın yüzü gülecek, turizmin cazibe merkezi olacak hareketli ve tarihi bir çarşıya dönüşecektir. Yeşil çevre çalışmalarıyla da insanımız nefes alacak, yeni kentsel planlamalar ve yeni yaşam alanlarının oluşturulmasıyla şehir hayatı yeni ferah ve nezih ortamlara kavuşacaktır. Büyükşehir Belediyesi kaynaklarının doğrudan hizmete dönüştürülmesi temel ilkemizdir. Bu hedeflerimiz,  gerçekleştirilemeyecek hedefler değildir. AK Parti Mardin Büyükşehir’i alacak ve tüm Mardin’e hizmet yağacak. Çünkü ‘Birlikte; Özgürce’ sloganıyla yola çıktık.” diye konuştu.

TÜM İLÇELERE DOĞALGAZ 

Midyat, Nusaybin, Dargeçit, Kızıltepe, Savur, Derik, Mazıdağı, Ömerli ve Yeşilli ilçeleri ile ilgili de hayata geçirmeyi planladığı projelerini de şöyle sıraladı:

MİDYAT: Midyat’ta Kültür Merkezi için kollar sıvanacak, yeşil alan çalışmaları hızlandırılacaktır. Kültür ve İnanç Turizminin geliştirilmesi için yapılan çalışmalar desteklenecek ve turizmin altyapısı güçlendirilmeye devam edilecektir. 

NUSAYBİN: Nusaybin tarihte üstlendiği ticari, bilimsel ve kültürel rollerine yeniden kavuşacak, sınır ticareti gelişmelere paralel canlandırılacaktır. 

KIZILTEPE: Kızıltepe’de tarımsal üretim desteklenecek, sorunlar giderilecek ve kurulacak Modern Çöp Depolama ve Arıtma tesisi ile insanımızı rahatsız eden çöp sorunu kökten çözülecektir.

SAVUR: Savur ilçesi tarihi ve kültürel özellikleriyle ön plana çıkarılacak ve turizmin yeni merkezlerinden biri haline getirilecektir.

DERİK: Derik’in içme suyu sorununa el atılacak ve Derikli hemşerilerimizin temiz içme suyuna kavuşması sağlanacaktır.

MAZIDAĞ, ÖMERLİ, DARGEÇİT ve YEŞİLLİ: Bu ilçelerimizin altyapı, ulaşım ve su sorunlarının giderilmesi için Büyükşehir Belediyesinin tüm imkânları seferber edilerek insanımız, hak ettiği yaşam standartlarına kavuşturulacaktır. Tüm ilçelere doğalgaz ağının ulaştırılmasıyla Mardin halkının yaşam kalitesi yükseltilecektir.

tarik-demir.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum