Tuğgenerale ait ses kaydında AK Parti iması

Tuğgenerale ait ses kaydında AK Parti iması

Tuğgeneral Muhittin Y.; AKP'nin yapısal değişikliklerine rağmen hâlâ biz diz çökmüyoruz.

A+A-

İstanbul Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muhittin Y.'ye ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı video paylaşım siteleri vasıtasıyla internet ortamına düştü. Konuşmada, JİTEM'in yapısından demokratik açılım sürecine kadar değişik konular üzerinde duruluyor. Tuğgeneral Muhittin Y., bir dönem İnternet Andıcı davasının firari sanığı emekli Tümgeneral Mustafa B.'yi gizleyerek savcılardan kaçırdığı iddialarının yer aldığı ses kayıtları ile gündeme gelmişti.

"BU İŞLER BİR ALBAYA BIRAKILMAZ"

Tuğgeneral Muhittin Y.'ye ait olduğu iddia edilen ses kaydında JİTEM'le ilgili şu ifadeler yer alıyor: "Kendimizle ilgili biz Silahlı Kuvvetler mensupları olarak tereddüde düşmeyelim diyorum yani. Ben TSK'da görevlerim itibarıyla, aldığım eğitim itibarıyla, bir organizasyon teşkilatlanma özellikle bu iç güvenliğe dönük yani tecrübem, aldığım eğitim, harp okulunun ötesinde Silahlı Kuvvetler akademisinin ötesinde aldığım eğitim falan hiçbir zaman böyle bir yapılanma, bir albaya bırakılmaz bu işler. Sonra bu tip yapılanmalar çok yukarıda organize edilir. Stratejik şekilde yani Genelkurmay seviyesinde bunun altında bir tuğgeneral bir albay bir tümgeneral ancak birtakım görevler olarak bir takım efendim o da hissetmez yani neyin içerisinde görev alır kendi normal bir tugay sevk ediyorum gibi bir bilmem ne yapıyorum gibi bir olay içerisinde olur yani. Böyle JİTEM'i mitemi bir albaya falan kurdurmazlar yani. Böyle sahipsiz değil Silahlı Kuvvetler." diyor.

"HALA DİZ ÇÖKMÜYORUZ"

Ergenekon terör örgütü davası sanıklarından emekli Albay Arif Doğan, savcılık ve mahkemedeki ifadelerinde JİTEM'i kendisinin kurup yine aynı davanın sanıklarından emekli Tuğgeneral Veli Küçük'e devrettiğini söylemişti.

Türkiye'de son 8-9 yıl içerisinde AK Parti'nin yaptığı değişikliklere değinilen ses kaydında, "8-10 senede AKP'nin yapısal değişikliklerine rağmen hâlâ biz diz çökmüyoruz. Bakın komutanlarımızı koruyoruz." sözleri dikkat çekiyor.

"TOPLUMDA NORMALLEŞMEYİ SAĞLAYAMAZSINIZ"

Demokratik açılım sürecinin eleştirildiği anlaşılan konuşmada sorunun hiçbir zaman çözülemeyecek kadar derin olduğu ifade ediliyor: "Ben bunu en yüksek toplantılarda da seslendiriyordum. Diyorum ki efendim bak siz hangi açılımı yaparsanız yapın siz hangi ekonomik düzeltmeyi yaparsanız yapın siz hangi ülkenin ekonomik gücünü artırma gelişme işte kalkınma bilmem ne yaparsanız yapın işte anlaşın konuşun toplumda normalleşmeyi sağlayamazsınız." (Zaman)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.