“Toplumun barışa ve huzura ihtiyacı var”

“Toplumun barışa ve huzura ihtiyacı var”

Midyat'taki Stk’lardan Cizre ve Silopi’deki Saldırılara Kınama...

A+A-
Midyat’taki bir grup Sivil Topluk Kuruluşu (STK) temsilcisi, Şırnak’ın Silopi ilçesinde yüzü maskeli kişilerce Hüda-Par parti binasına yapılan molotof kokteyli ve ses bombalı saldırılarını kınadı. 
 
Midyat’ta Azim-Der, Diyanet-Sen, Haldeh-Der, İmam Hatip Mezunları Derneği, Eğitim-Bir-Sen ve Mıhallemi Derneği’nin aralarında bulunduğu STK’lar, düzenledikleri basın açıklaması ile Cizre’de S.T.’nin evine ve arabasına ses bombalı saldırı ile Silopi’de Hüda-Par’a yapılan Molotoflu saldırıyı kınadı. 
 
Midyat Barış ve Kardeşlik Parkı önünde bir araya gelen STK temsilcileri adına basın açıklamasını Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Midyat Başkanı Ekrem Zerey, okudu. 
 
Zerey, bölgede HÜDA-PAR’a ve üyelerine yönelik gerçekleştirilen menfur saldırıları kınamak ve lanetlemek için toplandıklarını belirterek, “Maalesef, aciz olanlar, kendilerine ve düşüncelerine güvenemeyenler, barış ve huzuru hazmedemeyenler bir kez daha huzurumuzu kaçırmak istemişlerdir. Hür Dava Partisi’nin estirdiği kardeşlik ve barış ortamını anlamaktan ve solumaktan aciz olanlar, Silopi’de de kendilerini gösterdiler. Silopi teşkilat binamıza yapılan saldırı, neye ve kime hizmet ettiği malum, derin odakların güdümünde yapıların, Kürtler arasında fitne ateşini tutuşturmaya, onları birbiri ile çatıştırmaya matuf bir girişimidir. Bu teşebbüsleri şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.
 
“TOPLUMUN BARIŞA VE HUZURA İHTİYACI VAR”
 
Saldırganların emellerinde muvaffak olamayacaklarını vurgulayan Zerey, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
“Bu Teşebbüsleri hayretle izliyoruz. Bu saldırılar için neyin ne olduğunu bilmeyen çocuk ve gençlerimizin kullanılarak ateşe sürülmesi ise acı ve üzüntü verici bir durumdur. Halkımızı kamplara ayırıp çatıştırmak, bu topluma yapılan en büyük ihanettir. Bu emellerin sahipleri, tutuşturmak istedikleri bu fitne ile bu toplumun inanç ve değerlerine olan kin ve düşmanlıklarını ispatlamaktadır. Yalan ve iftiralarla bölgede özellikle dindar insanları ve kurumlarını cımbızla seçercesine hedef haline getirmek İslam düşmanlığından başka bir şey değildir. Bunun başka izahı yoktur. Bu gelişmeleri halkımız iyi okuyabilmelidir. Bunları yapanlar halkımızı dininden inancından uzaklaştırmak, mevcut asayişi ve huzuru bozmak istemektedir. Müslüman toplumunun fitne ve savaşa ihtiyacı yoktur. Bu toplumun barışa, huzura, İslam’a ve kardeşliğe ihtiyacı vardır.”
 
Yapılan açıklamanın ardından grup parktan ayrıldı.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum