Tiyatro ile Madde Bağımlılığının Zararları Anlatıldı

Tiyatro ile Madde Bağımlılığının Zararları Anlatıldı

Midyat’ta “Gülün Solduğu Gün” Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi.

A+A-

Midyat’ta, Samsun Tiyatro Temaşa Grubu tarafından sahnelenen “Gülün Solduğu Gün” adlı tiyatro oyununda gençlere zararlı alışkanlıklardan korunma ve madde bağımlılığının zararları anlatıldı.

Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü Koruma Kurulu Başkanlığı’nın organizesiyle gerçekleşen tiyatro gösteriminde madde bağımlılığını konu edinen “Gülün Solduğu Gün” adlı oyun sahnelendi.

Kocatepe İlköğretim Okulu Tiyatro Salonu’nda Samsun’dan gelen Tiyatro Temaşa Grubu tarafından madde bağımlılığının zararları, aile düzeninin bozulması, yanlış arkadaş edinme ve madde kullanımı sonunda uğranacak zararlar gibi konuları ele alınarak hazırlanan tiyatro, izleyenleri hem güldürdü, hem düşündürdü. Tiyatro Temaşa Grubu’ndan Kemal Kurtuluş Saraç’ın yazıp yönettiği “Gülün Solduğu Gün” adlı tek perdelik oyunda kişinin nasıl ve neden bağımlı hale geldiği, sonuçlarında neler olabileceği ve arkadaş edinirken dikkat edilmesi gerekenlerin anlatıldığı tiyatro gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.

Tiyatro gösterisinin ardından düşüncelerini dile getiren Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, tiyatro gösterisi için Samsun Tiyatro Temaşa Grubu’na teşekkür ederek, “Oyunun içerisindeki mesajlar çok anlamlıydı. Oyunda sevgi vardı, madde bağımlılığına mücadele vardı.” dedi.

sizin-medya.20120407184352.jpg

Oyunun Yazar ve Yönetmeni Kemal Kurtuluş Saraç da, gençlere tiyatro oyunu yoluyla madde bağımlılığı ve zararlarını anlatarak, onların bu konudaki farkındalık ve duyarlılıklarını artırmayı amaçladıklarını söyledi. Saraç, uyuşturucu ve uyuşturucu bağımlılığının önlenmesi ile milli bilincin oluşturulması noktasında madde bağımlılığının en önemli hedef kitlesi olan gençlerin bağımlılık yapan maddelerden uzak durmaları gerektiğini kaydetti.

Türkiye Ulusal Madde Bağımlılığı İzleme Merkezi’nce onaylı olan oyunu Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçük Yumuk, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sezgin Güverçin, Belediye Başkan Yardımcısı M. Tevfik Baysal, Garnizon Komutanı Albay Saim Bağcı, Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Seydi Dağlı, daire amirleri ve öğrenciler izledi.

Oyunun ardından Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, yönetmen Kemal Kurtuluş Saraç’a çiçek sundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum