Teşkilat Olarak Süreci Destekliyorum!

Teşkilat Olarak Süreci Destekliyorum!

Zeytinburnu İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya, Has Parti’nin fesih kararının ardından Ak Parti ile birleşme sürecini gazetemize değerlendirdi...

A+A-

İstanbul’un Zeytinburnu İlçesi’nde Halkın Sesi Partisi (Has Parti) İlçe Başkanı olan hemşerimiz Abdulhakim Kaya, HAS Parti’nin Olağanüstü Kongresi’nde 165 oyla kendini feshetme kararı ile ilgili açıklama yaptı.

Kaya, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un AK Parti ile birleşme sürecini Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Halis İş için değerlendirdi. Kaya, gelişmeleri değerlendirirken, fesih kararının ardında yaşanacak olan birleşmenin ülkenin menfaati doğrultusunda olacağını söyledi. 

Kaya, Numan Kurtulmuş ile birlikte siyaset yapmak için yola çıktıklarını ve Kurtulmuş'un aldığı her türlü kararın arkasında olduklarını belirtii.

Siyasetin uzun soluklu ve fedakârlık isteyen bir hizmet makamı olduğuna vurgu yapan Kaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurtulmuş’a bütünleşme daveti yapmasının ardından HAS Parti’nin Türkiye’nin gündemine oturduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Biz, Has Partililer olarak birçoğumuz uzun yıllardır genel başkanımızla kader birliği içinde siyaset yapıyoruz. Biz bu işi bir makam, mevki ya da servet için yapmıyoruz. Siyaset, millete hizmet için yapılması gerekiyor. Bizlerde davamıza inandığımız için, Numan bey’in ilkelerine inandığımız için siyaset yapıyoruz. Siyaset yaptığımız İstanbul’da dur durak bilmeden her meselesiyle 365 gün uğraşan, yoğrulan, çözüm için pervane olan, seçim beklemeden çalışan, hemşerisiyle beraber olan bir teşkilat olduk hep. Bu topraklarda yaşayan her bireyin en iyi şartlarda hayatını sürdürmesi en temel önceliğimiz oldu. Bunun sağlanabilmesi için gece gündüz demeden çalıştık. Bundan sonrada hizmet yolculuğundaki bu aşkımız Ak Parti saflarında devam edecek”

Evrensel demokrasiyi ve insan haklarını savunan, ırkçılık yapmayan, siyasette mağdur olan, var olmayan kesimlerin sesi olmak için siyasetle uğraştıklarının altını çizen Kaya, “Atalarımızın yaşadığı, doğduğumuz, büyüdüğümüz, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını soluduğumuz bu topraklara, ülkemize ve milletimize hizmet etmek gibi en temel bir göreve sahibiz. Has Parti emeğiyle geçinenlerin, yoksul köylü ve esnafın, işçilerin, kamu çalışanlarının, işsizlerin sesi oldu, ayrımcı değil hep birleştirici oldu. Aynı heyecan ve azimle memleketin selameti için bundan sonra Ak Parti’de siyaset üretmeye devam edeceğiz. Bizim sevdamız, Türkiye'nin refahıdır, milletimizin mutluluğudur” dedi.

“Bugün yaşamımızın önemli olan dönüm noktalarından birini yaşıyoruz” diyen Kaya, “Ak Partiye katılımımızla birlikte aslında siyaset tarihinde kolay kolay hafızalardan silinmeyecek bir zaman dilimini de yaşıyoruz. Has Partililer olarak bizler bu topraklara ve bu topraklara âşık milletimize hizmet için yola çıkmıştık. Çıktığımız bu yol, cesaret ve fedakârlık gerektiren bir yoldu. Bu yol ülkesini düşünenlerin, memleketine âşık olanların yoluydu. Has Parti’de siyaset yapan yoldaşlarımızla birlikte ülkemizi başarıyla ileriye taşıyacak, bölgesinde ve dünyada lider ve güçlü bir ülke olarak yarınlara başarıyla ulaştıracak yeni hizmetler üretmenin fikriyatı içindeydik. Şimdi de bu yolda ilerleyen, yaptıkları icraatlarla halkın kalbinde taht kuran Ak Partili kardeşlerimizle el birliği yaparak, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın gayreti içinde olacağız” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.