TEGV’de yeni etkinlik yılı başlıyor

TEGV’de yeni etkinlik yılı başlıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 29 Eylül 2014 Pazartesi günü etkinlik noktasının kapılarını 20. kez açıyor.

A+A-
Yüzlerce çocuğa okuldan arta kalan zamanlarda ücretsiz eğitim desteği veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi, yeni dönem için öğrencilerini bekliyor.
 
20. Yaşını kutlamaya hazırlanan, Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, güzel bir çocukluk geçirmeleri ve geleceğe donanımlı hazırlanmaları için, yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek çağdaş eğitim olanakları sunuyor. 
 
Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), ilköğretim çağındaki çocukların geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlanmaları için, yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek çağdaş eğitim olanakları sunuyor. Çocuklara okuldan arta kalan zamanlarda eğitim desteği vererek güzel ve yararlı bir çocukluk dönemi geçirmelerini amaçlayan TEGV’in 2014–2015 Etkinlik Yılı, 29 Eylül Pazartesi günü başlıyor.
 
Yeni kayıt dönemi için öğrencilere kapılarını açan TEGV’in, Midyat Öğrenim Biriminde; drama, müzik ve spor gibi kişisel gelişimi sağlayacak eğitim programları, afet bilinci, arkadaşlık ve çevre edinme, değer yargısı gelişimi gibi toplumsal değerlere yönelik çeşitli sosyal etkinlikler yer alacak.
 
Bahçelievler Mahallesi 714. Sokak  No: 12-1 adresinde hizmet veren Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt, TEGV’i tüm ayrıntılarıyla Sizin Medya’ya anlattı. 
 
İlkokul birinci sınıftan başlayarak 8. sınıf da dâhil olmak üzere ilköğretim öğrencilerini kapsayan bir eğitim verdiklerini ve yıl boyunca kayıtların devam ettiğini belirten Kurt, TEGV 'in Türkiye geneline yayılmış 80 etkinlik noktası ile çocuklara aktif öğrenme ortamları sunuyor. Amacımız devlet tarafından verilen temel eğitime katkı sağlamaktır. İlkbahar ve Sonbahar olmak üzere iki dönemden oluşan eğitim etkinliklerimize oturduğu ilçe ve ekonomik durumu gözetmeksizin tüm ilköğretim öğrencileri katılabilir. Yeni etkinlik döneminde çocuklarımıza okuyorum oynuyorum, drama, küçük sanatçılar, basketbol, bilgi benim işim, birlikte öğren, araştırma atölyesi, iyi yaşam, düşünmeyi öğreniyorum ve kariyer yolculuğuma başlıyorum etkinlikleri düzenleyeceğiz” dedi.
 
“ÇOCUKLAR BURADAKİ İMKÂNLARDAN YARARLANSIN” 
 
Eğitimlerin gönüllü öğretmenler tarafından verildiğini kaydeden Kurt, “Uzman bir ekip tarafından, çağın gerekleri göz önünde bulundurularak, çocuklarımızın eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılamak üzere hazırlanan ve zengin eğitim malzemeleriyle desteklenen TEGV eğitim programlarında çocuklar eğlenerek öğreniyor. TEGV’in birçok farklı alanı kapsayan eğitim içerikleri, yeni okula başlayan çocukların geçtiğimiz yıl uygulamaya geçen yeni eğitim sistemine uyumlarını kolaylaştıracak eğitim programlarını da kapsıyor. İstiyoruz ki, bütün çocuklar buradaki imkânlardan yararlansın. Boş zamanlarını yararlı bir şekilde geçirmek için bizim onlara sunacağımız olanakları değerlendirebilirler. Burada yeni arkadaşlıklar edinip, kişisel gelişimlerini artırıp, geleceklerini şekillendirebilirler” diye konuştu.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum