TEGV’de yeni etkinlik yılı başladı

TEGV’de yeni etkinlik yılı başladı

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) 2011–2012 eğitim-öğretim yılında eğitime destek vermek amaçlı çalışmalarına başladı.

A+A-

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) 2011–2012 eğitim-öğretim yılında eğitime destek vermek amaçlı çalışmalarına başladı. 2011–2012 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenci kayıtlarına başlayan TEGV, eğitime destek vermek amacıyla öğrencilere ücretsiz kurslar veriyor.

TEGV hakkında bilgi veren TEGV Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt, öğrencilere okul derslerine yardımcı kursların yanı sıra kişisel gelişimlerine katkı sunacak kültürel etkinlikler de düzenlediklerini kaydetti. 

TEGV’in amacının 7–16 yaş arası çocukların, akılcı, sağduyulu, sorgulayan, özgüven sahibi, düşünen, bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmak olduğunu belirten Kurt, kış dönemi eğitimlerinin ilköğretime giden öğrencilere yönelik olarak başladığını söyledi.

Ailelerin eğitime daha çok daha fazla önem vermesi gerektiğini ifade eden Kurt, TEGV’in kendisine özgü bir müfredatı olduğunu ve talepleri karşılayabilecek düzeyde bir öğrenim birimi olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Kişisel gelişim ile alakalı etkinlikler yapıyoruz. Sağlığı geliştirme, kariyer yolculuğuma başlıyorum, kendime yolculuk, birikim, Katılımcıyız-Yurttaşız, oyunlarla spor diye adlandırılan etkinliklerle çocukların eğitilmesi amaçlanıyor. ‘Sağlığı Geliştirme Etkinliği’nin amacı ilk yardım gibi genel sağlık bilgilerini çocuklara öğretmek. ‘Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum’ etkinliği, çocuklara meslek seçmelerinde yardımcı olan bir eğitim. ‘Kendime Yolculuk’ da ise çocukların kendisini ve duygularını tanıması amaçlanıyor. ‘Birikim’ eğitiminde çocuğun maddi birikim konusunda bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. ‘Katılımcıyız-Yurttaşız' ise genel anlamda çocuklara ‘çocuk haklarını’ öğretmek için yapılan bir etkinlik. ‘Okuyorum Oynuyorum’, okuma alışkanlığını ve dinleme, anlama, konuşma ve anlatma becerilerini de geliştirmesi için yapılan bir etkinlik.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.