TEGV’de Etkinlik Yılı Başladı

TEGV’de Etkinlik Yılı Başladı

Midyat Öğrenim Birimi, on binlerce çocuğa daha eğitim desteği vermek için etkinlik noktasının kapılarını açtı.

A+A-

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi, on binlerce çocuğa daha eğitim desteği vermek için etkinlik noktasının kapılarını açtı.

Çocuklarınız boş vakitlerini nasıl değerlendireceklerini bilmiyorlarsa, işte onlar için hem eğlenebilecekleri hem de öğrenebilecekleri bir alternatif.  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) gelir düzeyi düşük ailelerin ilköğretim çağındaki çocukları için etkinlikler düzenliyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Midyat Öğrenimin Biriminde, yüzlerce öğrencinin dört gözle beklediği günler başladı. Oyun, sanat aktiviteleri, gezi ve müzikle boş vakitlerini eğlenerek geçirmek isteyen çocukların, Midyat Öğrenim Birimine başvurarak kayıt yaptırması gerektiği bildirildi.

TEGV Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt, Türkiye’nin eğitim alanındaki en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın, düzenlediği etkinliklerle çocukların, eğitimlerine katkıda bulunmayı amaçlandığını belirterek, etkinliklerde çocuklara faydalı bilgiler verdiklerini söyledi.

Dönem boyunca çocuklara, yaşam becerilerini geliştirme, duygusal ve zihinsel katkıda bulunma, bilim ve teknolojinin yeniliklerinden faydalanmaları için ideal öğrenme ortamı oluşturduklarını kaydeden Kurt, ayrıca yabancı dil konusunda da çocuklara destek verdiklerini belirtti.

Kurt, “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. TEGV, 7–16 yaş grubu çocukların okul dışı saatlerde katılabilecekleri, gelişim seviyelerine uygun olarak ve  çağdaş yaklaşımlar kullanılarak hazırlanan, zengin eğitim malzemeleriyle desteklenen onlarca eğitim etkinliğiyle onları bekliyor. TEGV’de Çocuklar Mutlu, Gelecekten Umutlu” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.