TEGV yeni döneme başladı

TEGV yeni döneme başladı

Eğitim Gönüllüleri, 7-16 yaş arasındaki tüm çocukları Midyat Öğrenim Birimi’nde yapılacak etkinliklere katılmaya çağırıyor.

A+A-

Eğitim Gönüllüleri, yeni etkinlik döneminde çocuklara yaşam becerileri edinmelerini, duygusal ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmayı, bilim ve teknolojinin yeniliklerinden yararlanmalarını amaçlıyor.

Midyat’ta 1999 yılından bu yana ilköğretim çağındaki çocuklara çok yönlü eğitim desteği veren TEGV Midyat Öğrenim Birimi, 2012-2013 yılı yeni etkinlik dönemine başladı.

Eğitim alanında Türkiye’nin en yaygın sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın, Midyat’ta ilköğretim çağı çocuklarına, eğitimli gönüllü ordusuyla verdiği çok yönlü eğitim desteği artarak devam ediyor. TEGV’in Türkiye geneline yayılmış 86 Etkinlik Noktası, bütün çocukları kucaklayan, güler yüzlü, sıcak, donanımlı ve aktif öğrenme ortamları sunuyor. Kurulduğu günden bu yana geçen 17 yıl içinde TEGV, 1,7 milyonun üzerinde çocuğa ulaştı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin yarınlarında aydınlık yüzler görmenin ön koşulu, bugünün çocuklarını en iyi şekilde eğitebilmek olduğunu söyledi.

Vakıflarının çalışmalar yürüttüğünü ve kış dönemi etkinlerine başladıklarını anlatan Kurt, etkinliklere ilköğretim çağındaki tüm öğrencilerin katılabileceklerini açıkladı.

Etkinliklere katılan öğrencileri geleceğe hazırlamak için bilgisayar, birikim, drama, kendime yolculuk, okuyorum-oynuyorum, düşünebilen çocuklar, kariyer yolculuğuma başlıyorum, sağlığı geliştirme, el sanatları, satranç, matematik ve İngilizce dersleri verdiklerini ifade eden Kurt, “Etkinliklerimize her dönem Midyatlı öğrencilerimizin yoğun bir ilgisi var. Bu yılda 400 öğrenci ile faaliyetlerimize başladık ve kayıtlarımız devam ediyor. Kurban  Bayramı sonrasında bu rakamın 1000’e ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

Etkinliklerin okul dışı saatlerinde hafta içi ve hafta sonu yapıldığını belirten Kurt, ”İdeal öğrenme ortamı, yabancı dil konusunda destek, çocuklarımızın sanatın her dalında kendilerini keşfedecekleri bir ortam bulacaklardır. Bunları yaparken de yaş gruplarına uyumlu oyunlar oynayabilecekleri yetenek ve ilgi odaklı programlarına dayalı olarak destek vermeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.