TEGV Gönüllülerine Teşekkür Plaketi

TEGV Gönüllülerine Teşekkür Plaketi

Midyat Öğrenim Birimi tarafından düzenlenen “Eğitim Gönülleri Özel Gecesi”nde gönüllülere plaket ve teşekkür belgeleri verildi.

A+A-

Midyat’ta uzun süredir eğitim faaliyetlerinde bulunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi tarafından düzenlenen “Eğitim Gönülleri Özel Gecesi”nde gönüllülere plaket ve teşekkür belgeleri verildi. Gecede kurumun çalışmalarına katkılarda bulunan gönüllülere, çeşitli hediyeler ve teşekkür plaketleri takdim edildi. Tören sırasında, ödüle layık görülen üyelerin bir kısmının duygulu anlar yaşadıkları gözlendi.

Migimar Restaurant & Cafe’de düzenlenen geceye TEGV Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt, Şenköy Beldesi Çok Programlı Lisesi Müdürü Öztekin Akçay, gönüllü destekçiler Eczacı Ünal Günel, Migimar Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Halil El, çok sayıda eğitim gönüllüsü ve davetli katıldı.  Sunuculuğunu gönüllü Mukaddes Özaydın’ın yaptığı program, TEGV Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt’un açış konuşmasıyla başladı.

Ülkelerin geleceğinin çocukların elinde olduğunu söyleyen Kurt, plaket töreninde yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün çok anlamlı bir etkinlik için burada toplanmış bulunuyoruz. İlçemizin eğitimine gönül vermiş, katkı sağlamış ve ülkemizin geleceğini inşa edecek genç beyinlerin yetişmelerine vesile olan gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. Çağın gereksinimlerine ayak uyduracak şekilde gerekli teknolojik alt yapıya sahip bir şekilde inşa edilen eğitim yuvamız, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını sağlıyor. Çocuklarımızı nasıl yetiştirirsek geleceğe o ümitle bakarız. Kısacası ne ekersek onu biçeriz”

Eğitim gönüllülerinin tüm faaliyetlerinde gönüllü çalışanlardan destek almayı ilke edindiğini belirten Kurt, çocukları sevgiyle kuşattıklarını ve bilgiyle donattıklarını ifade ederek, “Bizler eğitim gönüllüleri olarak, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın devlet tarafından verilen temel eğitimine katkıda bulunmak ve cumhuriyetin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu özgüven sahibi bireyler yetişmelerini amaçlıyoruz. Bugüne kadar Midyat’ta gönüllülerimizin desteği ile binlerce çocuğumuzu eğitimin ışığıyla aydınlattık.” şeklinde konuştu.

Eğitimin önemine vurgu yapan Migimar Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Halil El ise, “Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın elinde. Çocuklarımızı yarınlara en güzel şekilde hazırlamak için hepimize büyük görevler düşüyor. Yarının yöneticileri, liderleri olacak çocuklarımıza en güzel şekilde eğitim vermeliyiz. Bu yönde TEGV’in çocuklarımıza verdiği katkı takdire şayandır. Migimar Alışveriş Merkezi olarak her zaman çocuklarımızın, gençlerimizin destekçisiyiz. Çocuklarımızın yarınlarına yön veren TEGV'e de katkılarımız ve desteğimiz bundan sonra da devam edecektir” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından 5 yılını dolduran TEGV gönüllülerine plaket, 3 yılını dolduranlara sırt çantası ve 1 yılını dolduran gönüllülere ise kimlik kartı ve rozet verildi. Gece toplu çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum