TEGV Gönüllülerine Teşekkür Gecesi

TEGV Gönüllülerine Teşekkür Gecesi

TEGV Midyat Öğrenim Birimi tarafından “Eğitim Gönülleri Teşekkür Gecesi” düzenlendi.

A+A-

Midyat’taki çocukların eğitimine katkı sağlayan gönüllüler için teşekkür programı düzenledi.

Midyat’ta uzun süredir eğitim faaliyetlerinde bulunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi tarafından düzenlenen “Eğitim Gönülleri Teşekkür Gecesi”nde gönüllülere plaket ve teşekkür belgeleri verildi.

Gecede kurumun çalışmalarına katkılarda bulunan gönüllülere, çeşitli hediyeler ve teşekkür plaketleri takdim edildi. Tören sırasında, ödüle layık görülen üyelerin bir kısmının duygulu anlar yaşadıkları gözlendi.

'ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEK GENÇ BEYİNLER'

Tatlı Keyfi Salonu’nda düzenlenen geceye TEGV Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt ve çok sayıda eğitim gönüllüsü ve davetliler katıldı. Gecede bir konuşma yapan  TEGV Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt, ülkelerin geleceğinin çocukların elinde olduğunu söyleyerek, “Bugün çok anlamlı bir etkinlik için burada toplanmış bulunuyoruz. İlçemizin eğitimine gönül vermiş, katkı sağlamış ve ülkemizin geleceğini inşa edecek genç beyinlerin yetişmelerine vesile olan gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. Çağın gereksinimlerine ayak uyduracak şekilde gerekli teknolojik alt yapıya sahip bir şekilde inşa edilen eğitim yuvamız, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını sağlıyor. Çocuklarımızı nasıl yetiştirirsek geleceğe o ümitle bakarız. Kısacası ne ekersek onu biçeriz” dedi. 

'ÇOCUKLARIMIZI EĞİTİMİN IŞIĞIYLA AYDINLATTIK'

Eğitim gönüllülerinin tüm faaliyetlerinde gönüllü çalışanlardan destek almayı ilke edindiğini belirten Kurt, çocukları sevgiyle kuşattıklarını ve bilgiyle donattıklarını ifade ederek, “Bizler eğitim gönüllüleri olarak, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın devlet tarafından verilen temel eğitimine katkıda bulunmak ve cumhuriyetin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu özgüven sahibi bireyler yetişmelerini amaçlıyoruz. Bugüne kadar Midyat’ta gönüllülerimizin desteği ile binlerce çocuğumuzu eğitimin ışığıyla aydınlattık.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından 10. ve 5. yılını dolduran TEGV gönüllülerine plaket, 3 yılını dolduranlara sırt çantası ve 1 yılını dolduran gönüllülere ise kimlik kartı ve rozet verildi. Gece toplu çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum