Tahliye Sonrası ‘Geçmiş Olsun’ Ziyareti

Tahliye Sonrası ‘Geçmiş Olsun’ Ziyareti

BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım’a geçmiş olsun ziyaretinden bulundular.

A+A-

Midyat’taki STK’lar, Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinin kararıyla tahliye edilen BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım’a geçmiş olsun ziyaretinden bulundular.

Mıhallemi Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, cezaevinden çıkan BDP Milletvekili Gülser Yıldırım’ı, ziyaret edip ‘Geçmiş olsun’ dedi.

BDP Mardin İl Başkanlığı’nda kendisine yönelik geçmiş olsun ziyaretlerini kabul eden BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım’ı, Mıhallemi Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, Anadolu Arap Birliği Başkan Yardımcısı Fahri Çelik ve Özürlüler Derneği Başkanı Abdulhakim Yıldız ziyaret etti.

“BU ZİYARET BENİ MUTLU ETTİ”

Geçmiş olsun ziyaretinde bulunanları kabul eden Yıldırım, “Arap, Mıhallemi gibi binlerce yıldır beraber yaşadığımız kardeş halkların ince bir duyarlılık, hassasiyet ve samimiyet ile bu ziyarette bulunmaları beni fazlası ile mutlu etmiştir. Bu derneğin biz tutsak evindeyken de bizler için yaptığı eylemler ve basın açıklamaları bizleri heyecanlandırıyor ve sevindiriyordu. Haksız yere içerde tutulduğuna inandığımız binlerce arkadaşımız varken biz gerçek anlamada sevinemiyoruz. Hepsinin tahliyesi  durumunda ancak bir nebze sevinebiliriz. Biz ancak bütün kardeş halklar beraberce, ortaklaşarak demokrasiyi, insan hak ve hürriyetlerini hayata hâkim kılabiliriz” dedi.

“SİYASİ TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILMALI”

Geçmiş olsun dileklerini iletmek için BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım’ı ziyaret ettiklerini söyleyen Mıhallemi Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan ise, “Gecikmeli bir şekilde tahliye edilen Beyn Nehreyn-Mezopotamya milletvekillerimiz sadece Kürt ve Müslüman halkın iradesi değil, bölgede yaşayan Arap, Mıhallemi, Asurî-Süryani, Ermeni, Ezidi ve Türkmen gibi halkların ve inançların da iradesidir. Biz farklı halklar ve inançlar milletvekillerimiz hapislerde çürüsünler diye değil, TBMM’de  bizi temsil etsinler diye onlara oy verdik. Toplumsal bir barış ve mutabakat isteniyorsa ve barış sürecinin de selametle sürmesi isteniyorsa bütün siyasi tutsaklar serbest bırakılmalıdır. Hükümet düşürülmeden bu hayırlı işleri yapmalı, halkın duasını almaya yönelik barış girişimlerine hız vermelidir” diye konuştu.

gulser-yildirima-ziyaret.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum