Süryani Ve Mıhallemi Başkanlardan Demirtaş’a Bağış

Süryani Ve Mıhallemi Başkanlardan Demirtaş’a Bağış

Süryani ve Arap Derneği başkanları Demirtaş için bağışta bulundu.

A+A-

Midyat’ta, Süryani Birliği Derneği ve Anadolu Arap Birliği Derneği, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın seçim kampanyasına destek için bankadaki bağış hesabına para yatırdı.
 
Merkezi Midyat’ta bulunan Süryani Birliği Derneği Başkanı Yuhanna Aktaş ve Anadolu Arap Birliği Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için düzenlenen dayanışma kampanyası için Ziraat Bankası’ndaki hesabına para yatırdı.

Başkanlar, Demirtaş'ın seçim kampanyasına yaptıkları para yardımının miktarını açıkladı. Bağış yapılan Ziraat Bankası önünde ortak açıklama yapan Süryani Birliği Derneği Başkanı Yuhanna Aktaş ve Anadolu Arap Birliği Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, şunları söyledi:
 
“Biz Mezopotamya’da yaşayan Süryani, Arap, Mıhallemi halkları olarak ileri demokrasi için, adil bir hayat için, halkların kardeşliği için, temsilliyete adalet için, güçlü bir Ortadoğu için ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bize seçim propagandasında yoğun yer verip bizi Türkiye siyasetinde görünür kılan sayın Demirtaş’a şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk olarak bir Cumhurbaşkanı seçim propagandalarında Arapça’ya, Araplara, Süryanice'ye ve Süryanilere, Mıhallemiler’e ve Mıhallemiceye yer verdi. Arapların damadı olan Başbakan Erdoğan’ın yapmadığını ve aynı şekilde Arap ve Mıhallemi kökenli milletvekili ve bakanların yapmadığını Kürt kökenli bir Cumhurbaşkanı adayının yapması bizim için gayet anlamlı ve önemlidir. Kan bağından ziyade anlayış bağının önemini kendisinde gördüğümüz Sayın Demirtaş’ın bilgisi, görgüsü, duruşu ve kapsayıcılığı ile tam da Ortadoğu’nun hasret kaldığı asil ve evrensel bir kişilik vasfına sahip bir lider. Yandaş  medyanın ve devletin imkanlarını kullanarak Demirtaş’ın imajını ve vizyonunu kamuoyu ile paylaşmasının önünü kesmeye çalışanlara inat, ezilmişlerin ve ötekileştirilmişlerin adayı dürüst ve adil Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’a ileri demokrasi için bu bağışı yapıyoruz.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum