Süryani Rahibe, köy köy dolaşıp çocuklara oyuncak dağıtıyor

Midyat İlçesindeki İzbırak (Zaz) köyüne 36 yıl sonra geri dönen Dünyaca tanınan Midyatlı Süryani rahibe Hatune Doğan, köy köy gezip çocuklara oyuncak dağıtarak mutluluklarına ortak oluyor.

Hiç beklenmedik bir anda köyde içi oyuncak dolu bir bavulla karşılaşan çocukların mutluğu ve şaşkınlığı ise görülmeye değer dakikalara sahne oluyor. Midyat ilçesindeki köylerinden, 15 yaşında ailesiyle birlikte Almanya'ya göç eden, bugüne kadar yazdığı 22 kitap ve yaptığı insani yardım faaliyetleriyle Birleşmiş Milletler (BM) dahil olmak üzere birçok kurumdan ödül alan Hatune Doğan (53), doğduğu köy olan İzbırak'a kesin dönüş yaptı. Rahibe Doğan, 36 yıl sonra geri geldiği köydeki eski evlerini onarıp restorasyonunu tamamladı.

Yaptığı insani yardım faaliyetleriyle bugüne kadar 40'tan fazla ülke gezen, yoksullara, hastalara, evsizlere, öğrencilere ve yetim çocuklara yardım eli uzatan Hatune Doğan, Midyat'taki köyleri de dolaşarak çocuklara oyuncak dağıtıyor. Zamanın çoğunu hem yurt içinde hem de yurt dışında hayır işleri yaparak geçiren Hatune Doğan, Avrupa'dan dönüşünde çocuklara dağıtmak üzere çeşit çeşit oyuncak getirdi.

Bir bavula doldurduğu oyuncakları köy köy dolarak çocuklara dağıtarak yüzlerini güldürüyor. Çocuklara kendi elleriyle oyuncakları hediye eden Süryani Rahibe, yaşadığı mutluluğu tarif etmenin imkansız olduğunu dile getirdi.

05 Eylül 2023 Salı 11:34

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar