Soru Köşk'se yanıt Erdoğan

Soru Köşk'se yanıt Erdoğan

Arınç'tan üç mesaj: "İmralı-Kandil ilişkisi ortadan kaldırıldı. Suriye'ye müdahale etmeyiz, ettirmeyiz. Erdoğan cumhurbaşkanlığını hak ediyor."

A+A-

BURSA- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terörle mücadele, cumhurbaşkanlığı seçimi ve Suriye konularında çarpıcı mesajlar verdi. İmralı ile Kandil bağlantısının koparıldığını söyleyen Arınç, Türkiye’nin Suriye’ye müdahale etmeyeceğini ve ettirmeyeceğini ifade etti. Arınç, Başbakan Tayyip Erdoğan için “Cumhurbaşkanlığı’nı yerden göğe hak ediyor” dedi.

Bursa gezisi sırasında dört yerel televizyonun ortak yayına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, hiçbir dönemde terörle mücadelede bu kadar başarılı olunmadığını söyledi. İmralı ile Kandil ilişkisinin ortadan kaldırıldığını ifade eden Arınç, “Talimatlar gitmemektedir ve örgütün başlarındakiler de bu konuda bir dağınıklık içindedir. Dış destek Türkiye’nin her zamankinden daha fazla yanındadır ve güvenlik güçlerimiz her zamankinden daha iyi bir noktadadır. Ben umuyorum ki yakın zamanda örgüt eylem yapamaz duruma gelir. Kökünü kazımak, sonuna kadar gitmek, bunlar ayrı bir şey, bunlar da mümkün olacak, ama bizim bütün amacımız örgütün eylem yapamaz noktaya gelmesidir.”

Arınç, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili de şöyle dedi: “Kim aday olur, kim aday olmalı? Biz günü geldiğinde sandık başına gittiğimiz zaman sivil cumhurbaşkanlığı adayları için oy kullanacağız. Bana sorarsanız ‘Sayın Erdoğan cumhurbaşkanlığını hak ediyor mu?’ diye. Benim cevabım da ‘Yerden göğe kadar hak ediyor’ olur. Kendisi arzu eder mi? Bunu şimdiden değerlendirmek mümkün değil.”

Suriye’ye müdahale etmeyiz, ettirmeyiz
Arınç, Suriye konusunda şöyle dedi: “Suriye’de halkına zulmeden bir yönetim var. Reformların bir an önce yapılması, demokrasinin yerleşmesi için biz ikaz vazifemizi yaptık. Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın ikaz etme konusundaki tavırlarını ben doğru buluyorum. Anlayışla karşılıyorum. Ama ne Suriye’ye müdahale ederiz. Ne de dışardan müdahale ettiririz.”

‘Tezgâhtar beni dizi oyuncusu sandı’
Bursa’da bir okul açılışına katılan Arınç, bir alışveriş merkezinde geçen ilginç bir anısını anlatarak herkesi kahkahaya boğdu: “Önündeki işlerle meşgul gibi ama sürekli bana bakıp tanımak istiyor. Beni tanıyor ama nereden tanıdığını çıkaramıyor. Kızcağız sonunda dayanamadı, ‘Ben sizi tanıyorum’ dedi. Düşün bakalım, düşün bakalım, oradan mı buradan mı derken bizim işimiz bitti tam ayrılmak üzereyiz. Tam kapıdan çıkıyoruz. Kız bir feryat etti, ‘Tanıdım’ dedi. ‘Siz bir dizide oynuyorsunuz’ dedi. ‘Peki hangi dizide oynuyorum’ dedim. ‘İşte onu bulamadım’ dedi. Artık kızcağızı sevindirmek için dedim ki, ‘Show TV’de Siyaset Meydanı var orada oynuyorum.’” (DHA)


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.