Söğütlü Lisesi Öğrencileri ile Bilim söyleşileri

Söğütlü Lisesi Öğrencileri ile Bilim söyleşileri

Midyat'ın Söğütlü Mahallesinde eğitim öğretim veren Anadolu Lisesi tarafından öğrencilerin temel bilime ilgisini artırmak, başarılı bilim insanlarıyla konferans ve söyleşi yöntemiyle tanışmaları amacıyla söyleşi gerçekleştirildi.

A+A-

Mardin'in Midyat ilçesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 'Bilime Yolculuk' isimli faaliyetleri kapsamında ilçede okuyan öğrencilerin fen bilimlerine olan ilgisini artırarak, fen ve temel bilimler sayesinde kendileri ve ülkemiz için neler yapabileceklerini örnekleriyle görmelerini sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Midyat'ın Söğütlü Mahallesinde eğitim öğretim veren Anadolu Lisesi tarafından öğrencilerin temel bilime ilgisini artırmak, başarılı bilim insanlarıyla konferans ve söyleşi yöntemiyle tanışmaları amacıyla söyleşi gerçekleştirildi. TÜBİTAK bilim söyleşileri kapsamında düzenlenen programa katılan Batman Üniversitesi'nden öğretim Üyesi Umut Ercan, 'yenilenebilir enerji, ısı pompaları ve uygulamaları' başlıklı bir sunum yaptı. Söyleşi de, ülkemizde ve dünyada yenilenebilir enerji konusunda gerçekleştirilmiş, gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildi. Teknolojilerinin günümüzdeki öneminden bahseden Ercan, bu önemin yakın bir gelecekte çok daha artacağına vurgu yaptı. Öğrencilere bu alandaki çalışmalara yönlenmeleri için heveslendirerek onlara cesaret aşıladı. Söyleşi esnasında öğrencilere de söz hakkı tanıyan Ercan, onların bahsi geçen konular hakkında görüşlerini değerlendirip, akıllarına takılan sorulara yanıtlar verdi.

Etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Alptekin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Faruk Tercan, Eğitim Bir-Sen Bşkanı Hüseyin Yücel, Okul Müdürü Bedrettin Şahin, veliler ve öğrenciler katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.