Şirinler Anaokulu’na kayıtlar başladı

Şirinler Anaokulu’na kayıtlar başladı

2012–2013 eğitim öğretim döneminde 60 mezun veren anaokulu, yeni dönem hazırlıklarına başladı bile.

A+A-
Midyat’ta, 0–6 yaş grubu 100 öğrencinin eğitim öğretim göreceği  Özel Şirinler Kreş ve Anaokulu’na 2013–2014 eğitim öğretim yılı kayıtları başladı.
 
Midyat’ta, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tek bağımsız özel anaokulu olma özelliği taşıyan Özel Şirinler Kreş ve Anaokulu verdiği hizmetle kısa sürede memnuniyet kazandı ve öğrenci sayısını oldukça yükseltti. 
 
2012–2013 eğitim öğretim döneminde 60 mezun veren anaokulu, yeni dönem hazırlıklarına başladı bile. Mevcut öğrenci kadrosu kayıt yenilerken, yeni kayıtlar da gelmeye başladı. 
 
Özel Şirinler Kreş ve Anaokulu hizmete yaz tatilinde Yaz Okulu olarak da devam etti. Özellikle çalışan velilerin çocukları yaz tatilinin tadını Şirinler Kreş ve Anaokulu’nda çeşitli aktivitelerle çıkardı.
 
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
 
Rezzan Alğaç’ın Sorumlu Müdürlüğünde Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatına uygun olarak yaş gruplarına göre; drama, İngilizce, satranç, müzik, el sanatları, halk oyunları, bale-dans, beden eğitimi, mini yoga ve mutfak atölyeleri de öğrencilerin gelişimine katkıda bulunuyor. Velilere yönelik ise eğitim seminerleri düzenleniyor. 
 
Okul öncesi eğitimin önemli olduğunun altını çizen Müdür Rezzan Alğaç, “Okul öncesi eğitim dönemi çocuklarımızın en geliştiği dönemdir. İşte bu dönemde geleceğimizin teminatı olan, en değerli varlığımız olan çocuklarımızı ne denli iyi eğitirsek, güzel sağlıklı bir gelecek için değerleri katar ve buluşturursak o denli kazançlı oluruz. Bu nedenle çocuklarımız sağlıklı gelişimi için gerekli fiziksel çevre çok önemlidir. Çocuklarınıza sorgulamayı, düşünebilmeyi, ilgi alanlarını ve güçlü oldukları yanlarını geliştirmeyi amaçlayan bu programdan yararlanmak ve Özel Şirinler Kreş ve Anaokulu’nun sunduğu imkânlardan faydalanmak isteyen veliler, kayıtlara geç kalmasın” dedi.
 
GÜVEN VE SEVGİ DOLU BİR EĞİTİM
 
Anaokulu’nun; psikolojik olarak güçlü ve mutlu, akademik olarak başarılı, sosyal olarak ise etkili bireyler yetiştirmeye yönelik problem çözme anlayışına dayalı bir okul iklimi yarattığını dile getiren Alğaç, şöyle konuştu:
 
“Midyat halkının çocuklarının güvenilir bir ortam içinde, bilimsel gelişmelere uygun olarak eğitilmeleri, sosyal, duygusal, dil ve bilişsel açıdan gelişmelerine yardımcı oluyoruz. Alanında uzman çocuk gelişimcilerinin sorumluluğunda miniklere güvenli ve sevgi dolu bir ortamda eğitim hizmeti veriyoruz. Kreş ve Anaokulumuzda çocuklara öz bakım becerilerini temel bilgilerle destekleyerek, yaratıcılıklarını geliştirerek, kendine güvenen, paylaşımcı, çevreye duyarlı bireyler yetişiyoruz. Okulun fiziki yapısı güvenliği açısından her türlü koşula uygun. Sağlık açısından okul bünyesindeki tüm çocuklar oluşabilecek kazalara karşı sigortalı. Öğrencilerin sağlıklı beslenmesine ayrıca dikkat ediliyor, özenle hazırlanan yemek listesi ailelere de sunuluyor.”
 
sizin-medya1.20130827225256.jpg
 
 
sizin-medya-2.20130827225307.jpg
Önceki ve Sonraki Haberler