Sınava Ciddiyetle Hazırlanıyorlar

Sınava Ciddiyetle Hazırlanıyorlar

Aziz Önen Anadolu Lisesi tarafından 12.sınıf öğrencilerine ücretsiz kurs ve deneme sınavı imkânı sunuyor.

A+A-

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda Midyat Aziz Önen Anadolu Lisesi’nin idareci kadrosu ve eğitim gönüllüsü öğretmenleri, hiçbir ücret talep etmeden öğrencileri Yüksek öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) hazırlıyor. Okulda yapılan etüt ve deneme sınavları 12. sınıf öğrencileri için kendilerini YGS ve LYS sınavlarına hazırlama ve prova niteliği taşıyor.

Midyat Aziz Önen Anadolu Lisesi Müdürü Turgut Mete, uygulanan etüt ve deneme sınavı programı ile öğrencilerin YGS sınavı öncesinde eksikliklerini görüp, tamamlaması için böyle bir uygulamanın hayata geçirildiğini söyledi.

Etüt ve deneme sınavlarıyla Midyat’ın eğitim öğretim seviyesinin yükselmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını kaydeden Mete, “Deneme sınavı öğrencilerin yanında öğretmenlerinde kendi durumlarını görmesi açısından güzel bir fırsat oluyor. 3 yıldan buyana okulda yaptığımız etüt ve deneme sınavından amaç öğrencilerimizi üniversite sınavlarına hazırlamak, sınav tecrübesini yaşatmak, sınava yoğunlaşmalarını sağlamak ve gündemlerine bunu getirmektir. Hayata geçirdiğimiz bu uygulamayla okulumuzun başarısını da ölçmüş oluyoruz. Ve her sene üniversiteye öğrenci yerleştirmedeki başarı oranımızı yukarılara çekiyoruz.” dedi.

Okulun Matematik Öğretmeni Emrah Polat da, yapılan etüt ve deneme sınavı ile ilgili olarak, şöyle konuştu:

“Okulumuz öğrencilerinin üniversiteye hazırlık sürecinde hem bilgilerini ölçmek hem de sınav heyecanlarını yenmelerine katkıda bulunmak amacıyla geleneksel hale getirdiğimiz etüt ve deneme sınavlarımızı bu senede devam ettiriyoruz. YGS’nin yapılacağı sınav tarihine kadar bizlerde bu süre içinde 12 tane deneme sınavı yapmayı hedefliyoruz. Yurdun çeşitli bölgelerinde kalitesini göstermiş yayınların hazırlamış olduğu deneme sınavlarını öğrencilerimize uygulayarak, öğrencilerimizin yurt genelinde ki başarı durumlarını görmeyi amaçlamaktayız.”

Öğrenci velileri de eğitim gönüllüsü öğretmenlerin ücretsiz etüt düzenlemesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Çocuklarımız hem okuldaki derslerinde başarılı oluyor hem de sınavlara hazırlanıyor. Emeği geçen idarecilere ve öğretmenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.