Sendika ziyaretinde önemli açıklamalar yaptı

Sendika ziyaretinde önemli açıklamalar yaptı

AK Parti Midyat Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu, Eğitim Bir-Sen Temsilciliği’ni ziyaret etti.

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Midyat Belediye Başkanı adayı olan Şehmus Nasıroğlu, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Midyat Temsilciliği’ni ziyaret ederek, sendika üyeleriyle bir araya geldi. 

Nasıroğlu, Eğitim Bir-Sen’in genelde Türkiye ve özelde Midyat için öneminden bahsetti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Şehmus Nasıroğlu, projelerinden bahsederek Eğitim Bir-Sen camiasının desteklerini beklediğini söyledi. 

Seçim öncesi ziyaretlerini sürdüren AK Parti Midyat Belediye Başkan Adayı Şehmus Nasıroğlu, Sendika Temsilcisi Abdulkadir Altay ve üyelerle istişarede bulundular.

Sendikanın yönetim kurulu üyelerinin görüş ve önerilerini tek tek dinleyen Nasıroğlu, belediyeciliğin bir ekip işi olduğunu, önceki dönemlerde yakalanan motivasyonun yeni bir ruhla devam ettirileceğini, Midyat’a kazandırılan şehir kimliğinin yeni projelerle destekleneceğini, bu anlamda da sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerilerini de önemsediklerini dile getirdi.

BARIŞIN BOZULMASI BÖLGEMİZİ ETKİLER 

Ziyaret esnasında konuşan Nasıroğlu, seçim sürecine girildiğini ifade ederek, “Bugüne kadar hep kendimiz aday oluyorduk ama bu defa Allah bize Ak Parti’den aday olmayı nasip etti. Bu partimiz için de her şey yapmaya hazırız. Biz bundan sonra partinin militanıyız, sahibiyiz, çalışanıyız. Biz partideki her şeyi kalbimizle yapacağız. Türkiye şu günlerde çok zor şartlardan geçiyor. 17 Aralık’tan sonraki süreç Türkiye’nin en zor şartlarından birisidir. İşin temelinde barış ortamını bozmak isteyen gruplar var. Ekonomik yönden Türkiye’nin güçsüz olmasını isteyen gruplar var. Bizim bu gruplara karşı çıkmamız, hükümetimize  ve barış ortamına sahip çıkmamız için elimizden gelen bütün gayreti göstermemiz gerekiyor. Bunu ben yalnız tek başına yapamam. Sağ duyulu, memleket sever, vatansever insanlardan da aynı hassasiyeti bekliyoruz. Çünkü hepimiz aynı geminin içindeyiz. Aslında bizim daha çok sahip çıkmamız lazım. Barışın bozulması bizim bölgemizi etkiler.”  şeklinde konuştu.

SUSKUN BİR TOPLUM İSTEMİYORUZ

Büyükşehir belediyesi’nin de kendileri içim çok önemli olduğunu ve kazanmaları gerektiğini vurgulayan Nasıroğlu, şöyle konuştu:

“Biz şuan için artık Midyat’ı düşünmüyoruz. Midyat’ı ciddi bir farkla kazanacağımıza inanıyoruz. Özellikle öğretmen arkadaşlardan isteğimiz bize sahip çıkmalarıdır, hem Midyat için hem de Mardin için. İmamlar gibi öğretmenler bu toplumun aynasıdırlar. Suskun bir toplum istemiyoruz. Özellikle de öğretmenleri hiç mi hiç istemiyoruz. Öğretmenler ve imamlar önderlik yapacak. Alimin ve yöneticinin suskun olduğu toplum rezil bir toplumdur. Bunu herkes iyi bilsin. Köyde görev yapan öğretmenlerimizin ve köy halkının içinde bulundukları şartlar çok kötü. Afrika’daki bir köy ile bizim Mardin’deki veya Midyat’taki bir köy arasında fark yok, hemen hemen aynıdırlar. Hem köy yaşantısı hem de okul yaşantısı. Okullarda da doğru dürüst bir şey yok avlusu çamurdur, duvarları yoktur. Bütün okulların düzeltilmesinde tek bir kişinin yardımları olmuştur oda Midyat Belediyesi’dir.”

HAYIR NİYETİNDE OLMADIKLARINI GÖRDÜK 

Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay ise, ziyaretten memnun olduğunu söyleyerek, yapılacak hayırlı hizmetler konusunda üzerlerine düşen ne varsa bunu yapmaktan kaçınmayacaklarını söyledi. 

Midyat’ın kent olma kimliğini layıkıyla taşıyan marka bir şehir olmasını tarihinden ve kültüründen aldığı destekle fazlasıyla hak ettiğini, bunun için de sivil toplum örgütleri olarak ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Altay, şunları kaydetti:

“Teşekkür ediyoruz ziyaret için ve muvaffakiyet diliyoruz. Bizde sizin anlattığınız gibi ülkemizin yakalamış olduğu refah ve huzur ortamının bozulmaması için bir STK olarak üzerimize düşeni yapmaktayız. Bir barış süreci gerçekleşti ve bu süreç en çok bu bölgede yaşayan halk ve biz görev yapan öğretmenleri etkiledi. Sulh ve huzur ortamının sürmesi açısından bizlerde çok istekliyiz. Zira ülkemizin ve milletimizin menfaati her menfaatin üzerindedir. Midyat kesiminde bir halk kütüphanesinin yapılması konusunda sizlerden talebimiz olacak, bunun yanında kültür merkezi ve okulların çevre düzenlemesi ve aydınlatılması. Aslında talebimiz sadece bunlarda değil, birde her mahallemizde okuma salonlarının yapılmasını istiyoruz. Okuma salonları adı altında hükümetin Sodes projeleri kapsamında desteklediği bir taraflar vardı. Onların da 17 Aralık operasyonuyla aslında çok hayır niyetinde olmadıklarını gördük. Burada bir boşluk alan varsa bunu yerel yönetimlerle kapatmak en doğrusudur. Siz mekanı oluşturursanız bizlerde gönüllü olarak orada eğitim vermeye hazırız”

SİYASETÇİ ELEŞTİRİLMEYİ KABULLENMELİ

Siyasetçilerin eleştiriye açık olması gerektiğini söyleyen Altay, “Kral çıplak diyebilmek bizim önemlidir. Siyasetçiler her zaman eleştirilebilmelidir. Hatta yer yer bu eleştirilerin dozajı artsa bile bunu sindirebilmelidir. Şimdiden ileride yaşanacak durumlar ile ilgili eleştirilerimizi yapacağımızı bilmenizi istiyoruz. Alınganlık yok. Biz bu memleketin evladıyız. Bu memleket için hizmet ediyoruz. Sizler de hizmet etmeye çalışıyorsunuz. Bazı konularda karşı karşıya kalsak da bu şahsi bir mesele olarak algılanmamalıdır. Bunu o şekilde kabul etmenizi bekliyoruz. Hakkı hak sahibine teslim etmek de vicdanlı insanların bir davranışıdır. Çevremizdeki il ve ilçelere baktığımızda yapılan hizmetler noktasında Midyat Belediyesi daha ön planda olmuştur. Okullara da bu anlamda destekleriniz olmuştur. Tüm bunlar için de sizlere teşekkür ediyoruz. Hala bazı okullarımızın eksikleri var bunlarında yapılmasını sizlerden talep ediyoruz”  ifadelerini kullandı. Ziyarette Nasıroğlu’na Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tevfik Baysal ile partililer eşlik etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum