Seçimi Seyyid Zeki Kazandı!

Seçimi Seyyid Zeki Kazandı!

Midyat’ta kıran kırana geçen mütevelli heyeti seçimini MİGİAD Derneği BAşkanı Seyyid Zeki Çiçek kazandı!

A+A-

Midyat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda (SYDV) bir yıl boyunca görev yapacak mütevelli heyetine üye seçimi için dernek yöneticileri sandık başına gitti.

Dürüst ve güvenilirliği ile ilçe halkı tarafından saygı gören, sevilip-sayılan, kimsesizlerin, fakir ve fukaranın, mazlumların hak ve menfaatlerini her platformda başarıyla savunan Midyat Genç İşadamları ve Genç Girişimciler Derneği (MİGİAD) Başkanı Zeki Çiçek, yapılan mütevelli heyeti seçiminde 22 derneğin oyunu alarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın mütevelli heyetine tekrar seçildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2013 yılı faaliyet döneminde görev alacak sivil toplum kuruluşlarından bir temsilcinin belirlenmesi amacıyla yapılan seçimde, adaylar MİGİAD Derneği Başkanı Seyyid Zeki Çiçek ile MİHDER Derneği Başkanı Hıdır Atasal arasındaki yarış, son ana kadar kıran kıran geçti.

Midyat gündemini günlerdir meşgul eden mütevelli heyetinin dernekler temsilcisi üyelerinin seçimi Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) personeli Alaaddin Bilgiç’in divan başkanlığında yapılan seçimde oy kullanan 39 dernek temsilcisi üyelik için son sözü söylediler. Her iki adayın vaatlerini dinleyen dernek temsilcileri oy kullanmak için ‘demokrasi sandığında’ sıraya girdi. Gizli oy usulü ile yapılan seçim sonucunda oy kullanan derneklerden 22’sinin oyunu alan MİGİAD Derneği Başkanı Seyyid Zeki Çiçek, büyük bir zafer elde ederek, üst üste 4’ncü kez mütevelli heyeti üyeliğine seçildi. MİHDER Derneği Başkanı Hıdır Atasal ise 17 oyda kaldı.

ZAFER SEYYİD ZEKİ’NİN
Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan MİGİAD Derneği Başkanı Zeki Çiçek, vakıf mütevelli heyetinin önemli bir organ olduğunu belirterek, amaçlarının; yardım dağıtımları ve bundan faydalanacak kişilerin hakkaniyetle belirlenmesi olduğunu söyledi.

İlçedeki bütün kamu yardımlarının bu kurul tarafından kabul ya da reddedildiğini kaydeden Çiçek, “Sivil toplum kuruluşları adına Sayın Kaymakamımız Oğuzhan Bingöl başkanlığında oluşturulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyetine tekrardan üye seçildiğim için mutluyum.” dedi.

'BU BİR HİZMET YARIŞI'
Üst üste dördüncü dönem mütevelli heyetine seçilmenin gururunu yaşadığını söyleyen Çiçek, “Vicdani sorumluluğu ve insani vebali gayet ağır olan böylesi kutsal bir görev için halkın gönüllü bir şekilde kurduğu sivil toplum kuruluşları tarafından tekrardan seçilmem beni gururlandırmıştır. Bu bir sonuçta hizmet yarışıdır. Halkla iç içe olup, fakir, yoksul ve yardıma muhtaç aileleri bizzat yerinde ziyaret ediyorum. Bu konuda birçok STK’dan da destek almaktayım. Bu fedakârlığımızı gören STK yöneticileri beni tekrar oy çokluğu ile üye seçtiler.Böylesi önemli bir misyonda bütün STK’ların elini taşın altına koyup bizlere yardımcı olması gerekmektedir. Bu şekilde hep beraber daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilecek ve yüzlerini güldürebileceğiz. Gelen ödeneklerin doğru bir şekilde ihtiyacı olan insanlara ulaştırılması için önceden olduğu gibi şimdi de büyük bir titizlik göstereceğiz. Bizi destekleyenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu sonuç Midyat için hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

‘EHLİ NAMUS VE EHLİ VİCDAN SAHİBİ’
Amaçları yardım dağıtımları ve bundan faydalanacak kişilerin hakkaniyetle belirlenmesini sağlamak olan mütevelli heyeti üyelerinden olan sivil toplum kuruluşu temsilcisinin belirlenmesi amacıyla bugün sandık başına gittiklerini ifade eden Mıhallemi Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, şöyle konuştu:

“Seyit Zeki, 3 yıldır bu görevi başarıyla sürdürüyor. Bazen gece yarılarına kadar uyamadığına şahit oluyoruz. Fakirler şimdi ne içer, ne yer ve ne giyer dediği zamanlara çokça şahit oluyoruz. Vakfın imkanları sınırlı olduğundan çoğu zaman kendi imkanlarıyla ihtiyaç sahiplerine yardımcu oluyor.Maşallah, seyyid Zeki, Babil kulesi gibidir. Midyat’taki mevcut tüm dinleri, dilleri ve ırkları yani Müslümanları, Hrıstiyanları, Ezidileri, Mıhallemileri, Kürtleri, Türkleri ve Süryanileri icraatlarıyla ve verdiği güvenle tekrar etrafında topladı. Allah onun gibi dürüst ve güvenilir, ehli himmet ve gayret seyyidleri başımızdan ve vakfımızdan eksik etmesin. Ben inanıyorum ki onun gibi ehli namus ve ehli vicdan sahipleri vakıf gibi kutsal bir kuruma daha fazla bir işlerlik ve şeffafiyet katacaktır. Seyyid Zeki, vakıfta halkın vicdanı ve Midyat’taki STK’ların vakıftaki nabzı ve sesisir. Allah yar ve yardımcısı olsun.”

Seçim sonrası mütevelli heyetine yeniden seçilen MİGİAD Derneği Başkanı Zeki Çiçek’e başarılar dileyen eski HAS Parti Midyat İlçe Kurucu Başkanı Mehmet Salih Kılıç, “Çalışmalarınızı hakkaniyet ve vicdan ölçüleri dâhilinde yapacağınızdan eminim. Ezici çoğunluğun bugün sizi desteklemesi, sizin bu görevi ifa ederken halkı ve hakkı memnun ettiğinizin önemli bir göstergesidir. Nice yıllar bu görevi sürdürmenizi diliyorum.” dedi.

sizin-medya---2.jpg

sizin-medya---1.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum