Seçim Şarkıları Eşliğinde Halay Çektiler

Seçim Şarkıları Eşliğinde Halay Çektiler

Midyat Belediye Başkan Yardımcıları Tevfik Baysal ve Ali Şahin tarafından birlik ve beraberlik yemeği düzenledi.

A+A-

Midyat Belediye Başkan Yardımcıları Tevfik Baysal ve Ali Şahin tarafından birlik ve beraberlik yemeği düzenledi.

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan ve Ak Parti Mardin Milletvekili Adayları Orhan Miroğlu birlikte masaları tek tek dolaştı, yemeğe katılan tüm vatandaşlara ‘hoş geldiniz’ dedi.

Mahallesi’nde bulunan özel bir düğün salonunda düzenlenen yemeye Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Tevfik Baysal ve Ali Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan, Ak Parti Mardin Milletvekili Adayları Orhan Miroğlu ve Abdullah Erin, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Atilla Yarış, Belediye Meclis Üyeleri, köye ve mahalle muhtarları, partililer ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Şahin, yeni bir seçime giderken, yeni bir demokrasi sınavının daha verileceğini söyledi. 

AK Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan ise, “Buradaki tablo AK Parti’nin neden büyük bir parti olduğunun en güzel tezahürüdür. Buradaki birlik ve beraberliğimiz Ak Parti’nin bir dava partisi olduğunu, gönül birlikteliğinin olduğunu ve bu işin bir sevda olduğunun kanıtıdır” dedi. 

“BAŞKALARI SİZLERE AĞALIK VE PAŞALIK TERSLER” 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye için önemli bir fırsat olduğunu söyleyen Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu da “Halkımıza duyduğumuz aşk ve hizmet etme sevgisi bizleri 4 dönemdir bu makama getiriyor. Bu makamın hakkı parayla pulla verilmez. Bu makam şeref makamıdır, hizmet makamıdır. Biz bu makamda hem kendi partimize ve hem de kendi şerefimiz için hizmet ediyoruz. Midyat için bizler fırsat olduğumuz gibi Türkiye için de Cumhurbaşkanımız Erdoğan bir fırsat ve şanstır. Değerli hemşerilerimiz bu fırsatları iyi değerlendirin. Yarın öbür gün başka birileri gelirse sizlere ağalık ve paşalık tersler, ama bizler sizlerin hizmetkarıyız.” dedi.

“HDP ADAYLARININ YÜZDE 80’İ KÜRTÇE BİLMİYOR”

Ak Parti Mardin Milletvekili Adayı Orhan Miroğlu da, “Son bir hafta içerisinde Kuzey Irak'tan HDP’yi desteklemek için Diyarbakır ve Batman'a heyetler gelip gidiyor. Bu heyetle gelen insanlar HDP'nin gösterdiği adayların yüzde 80’inin tek kelime Kürtçe bilmediğinin bile farkında değiller. Zannediyorlar ki Kürtler burada sanki bir bağımsızlık mücadelesi veriyorlarmış gibi, sanki Kürt çıkarlarını savunurlarmış gibi bir hava var ve biz bunu destekleyeceğiz. Öyle bir şey yok. HDP'nin şu an içinde bulunduğu zemin Kürtlerin kurtuluş mücadelesine herhangi bir katkısı olan zemin değildir. Çünkü Ak Parti’ye karşı konumlanarak ve Ak Parti iktidarını boşa çıkarmak gibi ciddi bir hamle var. Bu hamlenin bir ucu Kandil’de bir ucu Brüksel'de ve bir ucu da Washington'dadır.” dedi. 

“BARAJI AŞMAMANIN KARŞILIĞI İNSANLARI DAĞA GÖTÜRMEK DEĞİL”

Miroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şunu duyduğumuz zaman eleştirmek durumundayız, şiddetle ret etmek zorundayız. ‘Barajı aşamazsam dağa çıkarım’. Hayır arkadaşlar, barajı aşmamanın karşılığı dağa yeniden insanları götürüp silahlı koşulların içinden sokmak değildir. Barajı aşmak sanıyorsanız bir dönem daha beklersiniz. Siyasi mücadelenizi, demokratik mücadelenizi doğru bir zeminde verirsiniz ve barajı aşarsınız veya barajı değiştirmek için politikalar izlersiniz, tutarlı politikaları gündeme getirirsiniz halkın desteğini alırsınız. Dünyada hiçbir silahlı hareket ya da hiçbir siyaset ‘bir ülkede baraj var’ diye daha çıkmaz, insanları dağa davet etmez. Dağa çıkmanın bu gün dünyada bir tek sebebi olabilir, toprak talep edersiniz, Filistin ve İsrail meselesinde olduğu gibi. Bu mesele bir toprak meselesidir ve dikkat ederseniz çatışmalar duruyor ama sonradan yeniden başlıyor. Çünkü oradaki sorun bir toprak meselesidir. Ama Türkiye’de Kürt meselesi başından beri söylediğimiz gibi bir toprak meselesi, bir devlet kurma meselesi asla değil, bir demokrasi meselesidir. Bizleri bir arada tutacak yeni bir anayasayı Kürtler, Tükler, Araplar, Mıhallemiler, Süryaniler ve Ermenilerle birlikte yapabilmektir. ” 

SEÇİM ŞARKILARI EŞLİĞİNDE HALAY ÇEKTİLER

Konuşmaların ardından yemeğe geçildi. Ardından yemeğe katılanlar Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan ve Ak Parti Mardin Milletvekili Adayları Orhan Miroğlu tarafından uğurlandı.

Daha sonra Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Orhan Miroğlu ve eşi Canan Miroğlu ile bir grup AK Partili kadın, AK Parti’nin Kürtçe ve Türkçe seçim şarkıları eşliğinde coşkuyla halay çekip şarkılara eşlik ettiler. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.