SBS'de Üstün Başarı Elde Etti

SBS'de Üstün Başarı Elde Etti

Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) Midyat şampiyonları 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu öğrencileri arasından çıktı.

A+A-
Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu’nun 111 öğrencisi, 8. sınıflar SBS'de baraj puanını aşarak yüzde 95’lik başarı elde etti.
 
Okul, 8. Sınıf SBS puan ortalamalarına göre 309,32 okul ortalamasıyla da Midyat’ın en başarılı eğitim kurumu olduğunu bir kez daha tescilledi. 
 
Sınav sonuçlarına göre okulun öğrencilerden Nurşah Nayır 482,889 puanla Midyat 1.si, Aybeniz İrem Tokgöz 478,169 puanla Midyat 2.si, Esra Gizem Güneş 476,902 puanla Midyat 3.sü, Rümeysa Alptekin 475,141 puanla Midyat 4.sü, Seda Nur Korkmaz 463,884 puanla Midyat 7.si, Abdullah Örenç 458,808 puanla Midyat 8.si ve Musa Ercan 457,050 puanla Midyat 10.su oldu. Başarılı öğrenciler, hedeflerinin fen liselerinde okumak olduğunu söylediler.
 
Öğrencileriyle bir araya gelen 75. Yıl İMKB Ortaokulu Müdürü Ziver Deniz, yaptığı açıklamada, okul olarak özverili çalışma prensibiyle Midyat’ta geleceğin mimarlarını yetiştirmeye devam ettiklerini söyledi.
 
MİDYAT’IN ZİRVE OKULU
 
Okullarında başarının artık bir gelenek halini aldığını belirten Deniz, her yıl yapılan SBS’de üstün başarılara imza atan okulun 2013’te yapılan sınavda da zirvede yerini koruduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
 
“Açıklanan 2013 SBS sonuçlarına göre okulumuzun şampiyon öğrencileri yaptıkları netlerle ve aldıkları puanlarla okulumuzu yine zirvede tutmayı başarmışlardır. İlçe genelindeki sıralamaya göre ilk 10’da 7 öğrencimiz bulunuyor. Öğrencilerimizin bu başarısı ile haklı bir gurur yaşıyoruz. Bu yıl mezun ettiğimiz  öğrencimizden 116’sı sınava girdi ve bunlardan 111’i başarı gösterdi. Buna göre 8. sınıflar SBS’de baraj puanını aşarak yüzde 95’lik başarı elde ettik. Okul ortalamamız da 309,32’dir. Bu ortalamaya göre okulumuz mezun ettiği öğrenci sayısına göre yüzdelik olarak Midyat’ın en iyi okulları arasına girmeyi başarmıştır”
 
“ÜST MAKAMLAR BU BAŞARIMIZI GÖRMÜYOR”
 
Eğitimin tüm aşamalarında hedefledikleri ‘en iyi olma’ ilkesini, başarılı bir süreçle, gelenek haline getirmeyi başardıklarını kaydeden Deniz, “Öğrencilerimizin SBS’ye hazırlanmasında başta onları yetiştiren fedakâr öğretmenlerimizin desteği ile öğrencilerimiz yoğun bir tempoda çok ciddi çalışma kaydettiler. Başarıya giden yol azimdir. Edison diyor ki; “Başarı, yüzde 1 yetenekse, yüzde 99 terdir”. Ne yazık ki üst makamlar bu başarımızı görmüyor. Her fırsatta ‘başarının ödüllendirileceğini’ söylüyorlar ama nedense okulumuzun başarısı görmezden geliniyor. Hem kitlesel hem de bireysel alanda öğrencilerimiz geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da önemli başarılara imza attılar. Bu başarıda emeği geçen öğretmenlerime ve bizlere güvenerek her zaman destekçimiz olan velilerimize teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimizin de başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
SBS ŞAMPİYONLARINI KABUL ETTİ
 
Midyat Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) derece yapan 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu öğrencilerini makamında kabul etti. Kabulde Müdür Şişman, öğrencileri kutlayarak, başarı hikayelerini dinledi. 
 
Okul Müdürü Ziver Deniz ve Müdür Yardımcısı Abdulkadir Altay, SBS’de başarılı olan öğrenciler Nurşah Nayır, Aybeniz İrem Tokgöz, Esra Gizem Güneş, Rümeysa Alptekin, Abdullah Örenç ve Musa Ercan ile birlikte Midyat Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman’ı ziyaret etti. Mutluluklarını Müdür Şişman ile paylaşan öğrenciler, başarılarını ailelerine, öğretmenlerine ve düzenli çalışmaya borçlu olduklarını kaydetti. 
 
Gençlere, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür eden Midyat Milli Eğitim Müdürü İbrahim, bu başarılarının göz ardı edilemeyecek kadar değerli olduğunu ifade ederek, “2013 yılı 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) büyük başarı göstererek bizi onurlandıran ve gururlandıran öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum. Elde edilen bu başarılar bizi her zaman mutlu etmiştir” dedi.
 
Okul Müdürü Ziver Deniz de, SBS’de öğrencilerinin aldığı başarı karşısında büyük sevinç yaşadıklarını ve bu sevinçlerini paylaşmak adına Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman’a ziyarette bulunduklarını kaydetti.
 
ÖĞRENCİLERİN HEDEFİ FEN LİSESİ 
 
Başarısını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu ifade eden SBS Midyat 1.si Nurşah Nayır, sürekli ders çalışmak yerine düzenli çalışmanın ve dersi iyi dinlemenin önemli olduğunu söyledi. Kendisine de zaman ayırdığını aktaran Nayır, okul tercihi için ise henüz karar vermediğini belirtti. Fen lisesinde okumak istediğini dile getiren Midyat 2.si  Aybeniz İrem Tokgöz de, başarısında öğretmenlerinin payının büyük olduğunu söylerken hem okul hem de dershane öğretmenlerine teşekkür etti.
 
sizin-medya-1.20130719144400.jpg
 
sizin-medya-2.20130719144413.jpg
 
sizin-medya-3.20130719144429.jpg
 
sizin-medya-4.20130719144444.jpg
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum