SBS Başarısına Bilgisayar Ödülü!

SBS Başarısına Bilgisayar Ödülü!

Midyat Kaymakamı Fatih Akkaya, Seviye Belirleme Sınavı (SBS)’nda Mardin genelinde ilk 3’e giren öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti.

A+A-

Midyat Kaymakamı Fatih Akkaya, 8’nci Sınıf Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) İl genelinde ilk 3’e giren öğrencileri başarılarından dolayı dizüstü bilgisayarla ödüllendirdi. Dereceye giren ilk 3 öğrencinin kız olması ise dikkat çekti.

2012 Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) Mardin genelinde ilk üçe giren Midyatlı öğrenciler, aileleri ve okul müdürleri ile birlikte Kaymakam Fatih Akkaya’yı makamında ziyaret etti. Kaymakam Akkaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başarılı öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Kaymakamlık makamında düzenlenen ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, Ali İhan Kalmaz İlöğretim Okulu Müdürü Sıraç Badur, 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu Müdürü Ziver Deniz, Mardin 1.'si Esin Ulusoy yanında annesi Necla Ulusoy, Mardin 2.'si  Mehabat Ecem Avcı da babası Milli Eğitim Şube Müdürü Şirin Avcı ile birlikte katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, başarılı öğrencilere, “Sizler Midyat’ın yüz akısınız” diye seslenen Kaymakam Fatih Akkaya, Midyat’taki başarı seviyesinin her geçen yıl artış göstermesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Başarılarından dolayı öğrencilerle gurur duyduğunu ifade eden Kaymakam Akkaya, başarılı çocukların veli ve öğretmenlerini de kutladı. Öğretmen, öğrenci ve veli iş birliğinin başarıda çok önemli olduğunu aktaran Akkaya, öğrencilerle teker teker konuşarak onların başarı hikayelerini dinledi.

Dereceye giren öğrencilerin bundan sonraki hayatlarında da başarılara imza atacağına inandığını dile getiren Kaymakam Akkaya, “Hedefimiz başarılı öğrencilerin sayısının artması ve ilçemizdeki tüm öğrencilerimizin mevcut başarılarının bir üst seviyeye çıkmasıdır. Bu örnek, çalıştığımız takdirde hedeflediğimiz başarıya ulaşabildiğimizin göstergesidir. Herkesin öğrencinin topluma ve kendine katkı sağlayabilecek farklı bir yönü var. Yöneticiler olarak sizin bu yönünü keşfetmek bizim görevimiz. Bu anlamda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ulusal ve uluslar arası alanda sizlerin elde edeceği her başarı bizi mutlu edecek. Kızlarımız çok başarılı, kendilerini kutluyor ve bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilerin elde ettiği başarılarda ailelerin verdiği desteğin de yadsınamayacağını dile getiren Kaymakam Akkaya, bu başarıda öğretmenlerinin katkısının ise göz ardı edilemeyeceğinin altını çizdi.

ÖDÜL TEŞVİK EDİYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri de konuşmasında, ilçede her yıl olduğu gibi bu yıl da birinci çıkardıkları için mutlu olduklarını söyledi. Başarıların ödüllendirilmesinin, yeni başarılar için önemli bir araç olduğunu belirten Müdür İleri, Midyat’ı eğitimde daha kaliteli bir noktaya getirmek için çaba sarf ettiklerini anlatarak, şöyle konuştu:

“Sevgili çocuklar başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Çok iyi bilinmelidir ki ülkelerin kalkınması için ihtiyaç olan en büyük kaynak yetişmiş insan gücüdür. Ülkeler ancak alın teri ve akıl teriyle kalkınır. Alın teri fabrikalarda, tarlalarda üretmekle olur. Akıl teri ise geçlerimizin özellikle eğitimli, donanımlı bir şekilde yetişmesiyle gerçekleşen bir olgudur. Başarılı öğrencileri ödüllendirmenin diğer bütün öğrencilere de teşvik olacağını düşünüyoruz. Bu sebeple  gururumuz olan öğrencilerimizi bilgisyar ile ödüllendiren Kaymakamımız Sayın Fatih Akkaya’ya teşekkür ediyorum.”

Öğrenci velisi Milli Eğitim Şube Müdürü Şirin Avcı ise, Seviye Belirleme Sınavı (SBS)’nda Mardin genelinde ilk üçe giren öğrencilerin eğitim ve öğretimlerinin tüm kademelerini Midyat’taki okullarda sürdürdüklerini kaydederek, başarının ardında çok ciddi gayret olduğunu, elde edilen derecelerin planlı, destekli, arzulu bir çalışmanın eseri olduğunun altını çizdi.

Sınavda büyük başarı sağlayan Ali İhsan Kalmaz İlköğretim Okulu öğrencisi Esin Ulusoy, ‘dersi derste öğrenmek’ ilkesiyle hareket ettiğini söyledi. Öğretmenlerinin kendisine verdikleri çalışma programı sayesinde başarıyı yakaladığını ifade eden Ulusoy, hedefinin üniversite sınavında da derece elde etmek olduğunu kaydetti.

Mardin ikinciliği elde eden 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu öğrencilerinden Mehabat Ecem Avcı da “Çok mutluyum. Ailemin ve öğretmenlerimin emeğini boşa çıkarmadım. Başarıma destek veren herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

sizin-medya-_8.jpg

ÖĞRENCİLERE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Ziyaretin sonunda ortaöğretime yerleştirme puanına göre 493,136 puan alarak Mardin 1.'si olan Ali İhsan Kalmaz İlköğretim Okulu öğrencisi Esin Ulusoy’a, 493,027 puanla Mardin 2.'si olan 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu öğrencisi Mehabat Ecem Avcı ve 491,370 puanla Mardin 3.'sü olan 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu öğrencisi Aygen Akyüz’e, Kaymakam Fatih Akkaya tarafından birer diz üstü dizüstü bilgisayar hediye edildi. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, SBS’de başarılı olan öğrenciler onuruna verdiği yemekte okul müdürleri  ve öğrenci velileri ile bir araya geldi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum