Şahin, Ak Parti’nin Kongresi’ni Değerlendirdi

Şahin, Ak Parti’nin Kongresi’ni Değerlendirdi

21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, seçimlerin kaybedeni olmadığını belirterek, "Kazanan Midyat olmuştur." dedi.

A+A-

Ak Parti tabanının sevilen ismi 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, Hüseyin Çelebi’nin seçim zaferi ile sonuçlanan kongre sürecini, kongre gününü ve kongreden çıkan sonucu değerlendirdi.

AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı’nın 4. olağan kongresinde alınan seçim sonuçlarını Sizin Medya Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Halis İş’e değerlendiren Milletvekili Şahin, demokratik bir iradenin tecelli ettiğini belirtti.

Şahin, Hüseyin Çelebi Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu listesinin, titiz bir çalışma ile herkes tarafından sevilen, herkesi kucaklayan delegelerden oluştuğuna dikkat çekti.

Ak Parti’nin çiçeği burnunda Midyat İlçe Başkanı Hüseyin Çelebi’nin seçim zaferini değerlendiren Şahin, “İlçe başkanımızı destekleyen AK Parti sevdalılarına teşekkür ediyorum. AK Parti İlçe Başkanımıza ve yönetimdeki arkadaşlara başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcıları olsun.” dedi.

SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK, KAZANANI MİDYAT

Seçim sonuçlarının Midyat’a hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Şahin, “Bu seçimin kazananı veya kaybedeni yok. Bugün yapılan seçim bir demokrasi sınavıdır. Bugün kazanan Midyat olmuştur. Delegelerimiz kendi iradelerini kullandı ve güzel bir karar verdiler. Sayın delegelerimize gösterdikleri katılımdan ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Bizimde gönülden destek verdiğimiz başkan adayı Hüseyin Çelebi, 222 delegenin oyunu alarak rekor bir başarıyla başkanlık görevine yeninden seçildi. Önceki yönetim kurulunda gördüğümüz başarılara tekrar imza atılacaklarına olan inancımız tamdır. Alınan sonucun AK Parti’mize ve ilçe teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum. Yeni yönetim kurulumuzu tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İnşallah delegelerimizin verdiği bu karar Midyat’ın geleceği için hayırlara vesile olur.” dedi.

GENÇ VE DİNAMİK BİR KADRO 

Ak Parti Midyat İlçe Teşkilatı’nın eskisinden daha fazla sorumluluk taşıdığının bilincinde olduklarını anlatan Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bizim fikrimiz ve zikrimiz şunu söyler. Konuşur tartışır ve istişareden çıkan sonucu uygularız. Genç, dinamik ve çalışkan insanların bu tür önemli görevlerde yer alması ülkemiz ve Midyat’ımız açısından ciddi bir kazanım olacağını düşündük. Doğru bildiklerimizi söylüyoruz ve uygulamaya koyuyoruz. Bu sebeple uzun yıllardan bu yana beraber siyaset yaptığımız dava arkadaşlarımızla birlikte partimizde başkanlık görevi için yeniden aday olan Hüseyin Çelebi’yi desteklemeye karar verdik. Dürüst, ahlaklı, adaletli ve demokratik bir siyaset istediğimizden bilgi birikimi ve deneyimi ile gençliğinin dinamizmini birleştireceğine olan inancımızla; ilçe başkanımızı adaylık sürecinde desteklediğimiz gibi sonrasında desteklemekten büyük mutluluk duyacağımızı ifade ettik.”

ŞAHİN; “DURMAK YOK YOLA DEVAM"

AK Parti'de görev almanın büyük bir şeref olduğuna dikkat çeken Şahin, “Biz AK Parti sevdalılarıyız. Hak için haklı davamıza sahip çıkıyoruz. Mücadelemiz mübarek bir mücadeledir. Bu mücadeleye omuz veren arkadaşlarımızın heyecanını görmek bizleri daha da gururlandırıyor. Derdimiz insanımıza hürmet etmek, insanlarımıza daha mutlu, daha huzurlu ve daha güzel yaşam için siyaset üretiyoruz. Sayın Başbakanımızın güç aldığı kaynak bizim için önemlidir. Bu kaynakta adalet, cesaret, tevazu, ahlak kısaca hak ve hak’a tapan milletim vardır. Yaratılanı severiz yaratandan ötürü ilkemizle rahman ve rahim sıfatları ışığında hizmete sevdalılarız. Sadece amacımız hizmet ve hizmetkâr olmak. Sayın Başbakanımız ‘Biz bu milletin sofrasına bereket, aşına aş kattık’ diyor. Bizde şunu söylüyoruz. Böyle bir başbakanın teşkilatında çalışmaktan büyük onur ve gurur duyuyor, gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bu bilinçle yola çıktık. Durmak yok yola devam. Paylaşmak için değil! Paylaştırmak için makamlarda olmalıyız. Adaletli olalım ki birliktelik olsun huzur olsun bereket olsun.” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler