Şahin Ailesi Geleneğini Bozmadı

Şahin Ailesi Geleneğini Bozmadı

Midyat'taki Şahin Ailesi’nin bayramlaşma merasiminde birlik ve beraberlik duygusu pekiştirildi

A+A-

Midyat’ın kalabalık ve köklü ailelerinden Şahin Ailesi, her yıl gerçekleştirdikleri geleneksel bayramlaşma merasimini bu yıl da Şahin Konağı’nda düzenledi.

Sıcak bir mevsime denk gelen Ramazan ayı sonrasında müminler bayramın haklı sevincini yaşarken, Midyat’ta Şahin Ailesi’nin gerçekleştirdiği geleneksel dini bayramlaşma töreninde ise tam bir dayanışma ve kaynaşma örneği sergilendi.

Ulu Cami Mahallesi’nde bulunan Şahin Konağı’nda gerçekleşen geleneksel dini bayramlaşma törenine katılan Süryaniler, Yezidiler, Kürtler, Türkler ve Mıhallemiler’den oluşan yüzlerce kişi geleneksel bayramlaşma merasiminde birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmenin mutluluğunu yaşarken, uzun zamandır birbirlerini göremeyen, hasret kalan dost ve akrabalar da bayram vesilesiyle sohbet edip özlem giderme olanağı buldular.
 
KUCAKLAŞIP HASRET GİDERDİLER
Şahin ailesinin toplumdaki saygın isimlerinden olan, dürüstlüğü, çalışkanlığı, başarısı ile tanınan, gerek bölgede ve gerekse Midyat halkı tarafından sevilen ve sayılan bölgenin önemli kanaat önderi ve 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, bayramlaşma ziyareti için gelen sevenleri, dostları ve akrabaları ile tek tek  kucaklaştı, yakından ilgilendi ve sohbetler etti.Midyat başta olmak üzere tüm bölgeden; belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleri, bürokratlar, işadamları ve vatandaşların katıldığı tören, bayram süresince devam ediyor. Samimi bir havada geçen Bayramlaşmaya katılanlara ilk önce şeker veriliyor, ardından kurulan büyük sofralarda gencinden yaşlısına herkese bu sofralarda birbirinden lezzetli mahalli yemekler ikram ediliyor.
 
'BİRLİK VE BERABERLİĞE VESİLE OLUYOR'
“Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık, tüm hemşerilerimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum”
diyen 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, asırlardır sürdürdükleri bayram geleneğinin hem Midyat’ta yaşayanlar arasında hem de daha önce ilçe dışına göç edip bayramı geçirmek için gelenler arasındaki birlik, beraberlik ve kaynaşmaya katkı sağladığını söyledi.
 
Şahin, bayramlaşma törenine katılan tüm herkese teşekkür ederek, “Biz, Şahin ailesi olarak; birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, gönül birliğimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Barışın ve kardeşliğin kentinde tek yürek olarak, omuz omuza çok güzel bir bayram yaşıyoruz. İnşallah bundan sonraki bayramlaşmalarda da aynı bütünlüğü ve kardeşliği yaşamaya devam ederiz. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı huzur ve barış içerisinde geçirmelerini diliyorum.Bu mutlu günde aramıza katılan bütün misafirlerimize sonsuz şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu.


 

Önceki ve Sonraki Haberler