Rahmi Koç Müzesi Çocukların Ayağına Geldi

Rahmi Koç Müzesi Çocukların Ayağına Geldi

Rahmi Koç Müzesi koleksiyonundan seçilmiş 70 objenin bulunduğu gezici müze Müzebüs, Midyat’taki çocuklarla buluştu.

A+A-

Rahmi Koç Müzesi koleksiyonundan seçilmiş 70 objenin bulunduğu gezici müze Müzebüs, Midyat’taki çocuklarla buluştu. 

Kısıtlı imkanlar, uzaklık gibi nedenlerle müzeye gelemeyen çocuklara ulaşmak amacı ile Rahmi Koç Müzesi’nin 2003 yılından bu yana sürdürdüğü gezici müze geleneği bu yıl da devam ediyor. Bu seneki yolculuğuna Artvin’den başlayan Müzebüs, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi’ndeki çocukları da bilimle buluşturdu. 

Maddi veya coğrafi nedenlerle müzeye gidemeyen çocuklara müze tecrübesi yaşatan gezici müze projesi ulaşım, iletişim, kuvvet-hareket ve çevre bilinciyle ilgili teknolojik gelişimi gösteren 70 obje sergilendi. Geçmişten günümüze teknoloji ve sanayinin gelişimini, yanlarında getirdikleri alet ve maketlerle tanıtan görevliler, TEGV çocuklarına neşeli ve bilgilendirici saatler yaşattı. 

TEGV Midyat Öğrenim Birimi Sorumlusu Kadir Kurt, “’Müzebüs’ adı verilen ’Gezici Müze’ projesinin amacının kısıtlı imkanları olan çocuklara müzenin sunduğu imkânları tattırmak, farklı ve yaşatıcı araç ve yöntemlerle eğitim alma şansını vermektir. Özellikle müzeye gidemeyen öğrencilere sunulan bir çalışma oldu. Müzeyi hiç görmeyen çocukların bu yolla müze görmesi kendilerini çok mutlu etti. Müzede çocuklar hem bilgi hem de ilham aldılar. Emeği geçen başta Rahmi Koç Müzesi olmak üzere herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.