Projelerini ve nasıl bir başkan olacağını anlattı

Projelerini ve nasıl bir başkan olacağını anlattı

AK Parti Midyat Başkanı Melih Güneştan, Midyat ile ilgili projelerini ve nasıl bir başkan olacağını anlattı.

A+A-

AK Parti Midyat İlçe Başkanı Bekir Melih Güneştan, seçildikten sonra ilk söyleşisini Sizin Medya.Com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Halis İş’e verdi. Hukukçu kimliğiyle tanınan Güneştan, Midyat ile ilgili projelerini ve nasıl bir başkan olacağını anlattı. 

Söyleşide eğitimden sağlığa, turizmden yatırımlara, çalışma sisteminden vatandaşların beklenti ve sorunlarına kadar bir çok konuyu değerlendiren Başkan Güneştan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle: 

YEPYENİ BİR VİTRİN

Başkan Güneştan, güçlü ve vizyon sahibi bir yönetim ile Ak Parti’yi daha ileri seviyelere taşıyacaklarını, bu yeni dönemde güçlü bir yönetim oluşturduklarını belirterek, “Bizim gelişimimizi taze bir kan olarak değerlendirebiliriz. Bizde de görevler bayrak yarışına benzer. Bayrak yarışını önceki yönetimden devraldık ve partimize yakışır bir yönetim kadrosu oluşturduk. Yepyeni bir vitrinle halkımızın hizmetindeyiz. İlçemizde partimize teveccüh oldukça fazla, bizimle görev almak isteyen çok değerli arkadaşlarımız var. Bizler partimizin bütün örgütleriyle kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla hep birlikte omuz omuza güç birliği ile çalışıyoruz. Benim en büyük özelliğim hizmetin olduğu yerde olmak istememdir. Hizmetin olduğu yerde ben varım ve olmaya da devam ederim. Dolayısıyla bugün bu makamı işgal ediyorsam en büyük amacım hizmet yapma aşkımdan kaynaklanmaktadır.” dedi. 

SİYASETÇİ BİR AİLEDEN GELİYOR

Anavatan Partisi’nin ilçe gençlik kollarında siyasete başladığını ve bugün Ak Parti’nin Midyat ilçe başkanlığı görevini yürüttüğünü söyleyen Güneştan, gençleri siyasetin içinde yer almaya davet etti.

Siyasetçi bir aileden geldiğini söyleyen Güneştan, “Ben siyasetle uğraşan bir aileden geliyorum ve yıllardır da siyasetin içindeyim. Ben siyaseti seven bir insanım. Siyasetin aileden miras kalmadığını bilen birisiyim ve kalmaması da lazım. Midyat’ta ben daha 18 yaşındayken Anavatan Partisi'nin gençlik kolları başkanlığını yaptım. Siyasette gençlere yer var. Gençlerimiz aldıkları eğitimi halkın yararına işlerde icraata dönüştürmek için siyasete girmekten çekinmemelidir. Geçmiş dönemlerde yaşanan kötü deneyimler gençleri siyasetten soğuttu. Ancak Türkiye’nin içinde bulunduğu durumda eğitimli, kültürlü, toplumunu seven, yararlı olmak isteyen, genç, cesur ve ne istediğini bilen siyasetçilere ihtiyacı var. Görüşünüzün ne taraftan olduğu önemli değil, yeter ki siyasetle buluşun, siyasetle iç içe olun” dedi. 

HİZMETİN OLMADIĞI YERDE OLMAM

Kalıcı çözümler üretmeyi, çalışmayı, hizmet etmeyi sevdiğini kaydeden Güneştan, şöyle devam etti:

“Ben çalışmayı, hizmet etmeyi seviyorum. Omuzlarımda ağır bir yük, yüreğimde sönmeyen bir Midyat sevdası ve hizmet sevdası var. Bugün herkes beni bu yönümle tanır. Bir makama geldiysem o makamın hakkını veririm. İcracı bir insanım. Hizmetin olmadığı yerde benim olmam beklenmemelidir. Makamları işgal edip, gelip burada insanlara büyüklük yapıp veya insanlara karşı böbürlenmek gibi bir düşüncede değilim. Bizim mücadelemiz, bir şan, şöhret, makam ve mevki mücadelesi değildir. Bizim mücadelemiz, insanımıza hizmet etme mücadelesidir. Avukat iken neysem şimdi de oyum. Protokolü ve resmiyeti sevmem. Sade bir vatandaş gibiyim.

MAALESEF İLÇEMİZ ÇOK GERİ KALMIŞ 

Güneştan, hizmet aşkıyla Midyat’taki görevi devraldığını ve bu amaçla Midyat’ın modern ve örnek bir şehir haline getirilmesi için çaba harcayacaklarını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Görevimizin öneminin ve sorumluluğunun bilincindeyim. İlçemizin ciddi sorunları var. Bu ilçe Türkiye'nin en güzel ilçesi seçilmiş, ama maalesef ilçemiz çok geri kalmış. Yönetim kurulu üyelerimiz, muhtarlarımız ve mahalle temsilcilerimizle sık sık toplantılar yapıyoruz. Teşkilat olarak ilçenin sorunlarını etkin bir şekilde çözmek için belirlediğimiz bir yol haritası var. Sorunları yerinde tespit etme ve çözme azamini gösteriyoruz. İnşallah Midyat’ı hak ettiği seviyenin daha üzerine çıkarmak için bütün gayretimizi göstereceğiz. İlçemiz için; parti genel merkezimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanımız ve yerel yöneticilerimiz ile birlikte ilçemizi ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek yapılması gereken bütün işleri yapmaya gayret edeceğiz. Halkımızın refah ve mutluluğu genel menfaati için yapılacak ve yapılması düşünülen bütün yatırımların hayata geçmesi için ekibimizle birlikte zaman mefhumu gözetmeksizin özveri ile Midyat’ı hak ettiği yere taşıyacağız.” 

HİZMET ETMEK İSTİYORUM

“AK Parti’nin bir neferi olarak partime, şehrimize ve ülkeme hizmet vermek istiyorum” diyen Güneştan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Günübirlik siyaset asla yapmayacağız, kardeşlik ve dayanışma ruhunu partimizde hakim kılınmıştır. Bu kapı sonuna kadar 7’den 70’e bütün halkımıza açıktır. Önceliğimiz sevgi, saygı ve hizmettir. Hiç kimseyi kırmadan, dökmeden kişi ayrımı yapmaksızın bütün ilçe halkının hizmetinde olacağız. Teşkilatımızın bizlerden beklentisini inşallah en iyi şekilde karşılayacağız. Hizmetlerin arkasında, haksızlıkların karşısında olacağız. Bundan sonra işimizden, aşımızdan daha fazla fedakarlık yaparak, teşkilat faaliyetine daha fazla ağırlık vererek faaliyetlerimize devam edeceğiz. Biz nutuk atmayacağız, Ak Parti’nin hizmetlerini ve icraatlarını Midyat’a taşımanın gayreti içerisinde olacağız.”

KENTİN BEKLEDİĞİ PROJELER YOLDA

Midyat’ta vatandaşların hizmet beklentileri gerçekleştirmek için çalışmaların yapıldığını aktaran Güneştan, sözlerine şöyle devam etti:

“Önceliğimiz şehirleşme anlamında örnek projeleri hayata geçirmek. Ama bunların ilk sırasında eğitim ve turizm gelmektedir. Çünkü bu şehrin kurtuluşu turizmin canlandırılması ve eğitim kalitesinin yukarılara taşınması ile mümkündür. Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi projelerimizi bu sene hayata geçireceğiz inşallah. Bunların yanında Midyat’a Artuklu Üniversitesi’ne bağlı bir İnşaat Fakültesi kazandırmak istiyoruz. Bununla ilgili rektör bey ile görüşmelerimiz devam ediyor. Midyat’ın en az 50 yıllık içme suyunu karşılayacak Beyazsu projemiz hızla devam ediyor ve bu sene bu proje de tamamlanacak. Midyat’a bir sentetik çim saha kazandırıldı. Ayrıca büyük mahallelerimize de suni çim sahaları kazandırmak için projelerimizi hazırlıyoruz. İki mahallemizin acil ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üst yapı projeleri hazırlandı ve şuan çalışmalarına başlandı.” 

KENDİSİNE DUYULAN GÜVENDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Partisinin kendisine olan güveninden dolayı teşekkür eden Güneştan, asıl teşekkürü hizmetle göstereceklerini söyleyerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bizlerde bugüne kadar olduğu gibi, bu günden sonra da bu çatı altında öğrendiklerimizle, bu sevda yolunda yürümeye devam edeceğiz. Bu mücadeleye omuz vermekten, bu yolda ilerlemekten ve bu davanın neferi olmaktan onur duyuyoruz. Bu yolda asla yılmayacağımıza ve yorulmadan yürüyeceğimize söz veriyoruz. Bu vesile ile beni bu makama layık gören, şahsıma duyulan güvenden dolayı teşekkür ediyorum. Layık olmaya çalışacağım. İlçemizde Ak Partiye hizmet etmiş, emek ve gönül vermiş, teşkilatımızın her kademesinde görev almış bütün parti teşkilatlarımıza yapmış oldukları hizmetten dolayı teşekkür ediyor, saygı sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.” 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum