Performans Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Performans Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Midyat Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nce son 6 ayda yapılan çalışmalar ile ilgili olarak basın açıklaması yapıldı.

A+A-

Midyat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürü Murat Akgün, 2012 yılının ilk altı aylık döneminde önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, şehrin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak kentsel ve sosyal gelişme sürecinde ihtiyaç duyulan alt ve üst yapı faaliyet ve hizmetleri halkın kullanımına çağdaş ve kaliteli olarak sunmayı amaçladıklarını söyledi.

2012 yılı performans programı ve stratejik plan çerçevesinde faaliyetlerini sürdürdüklerini anlatan Akgün, başarılarının nedenini personel ve belediye meclis üyelerinin bir ekip halinde çalışmalarına bağlarken güçlerini de halkın desteğinden ve çalışma şevkini yapılan başarılı işlerden aldıklarını belirtti.

Müdür Akgün, amaçlarının çağdaş, demokratik, güvenilir, dürüst ve güler yüzlü belediyecilik anlayışı ile Midyat halkının yaşam kalitesine katkıda bulunmak ve halka sundukları hizmetlerin seviyesini yükseltmek olduğunu kaydetti.

Çalışmalarının kararlı ve istikrarlı bir çalışma programının, azmin, hizmet etme arzusunun sonucu olduğunu vurgulayan Akgün, altı ayda yapılan çalışmaları şöyle anlattı:

“Midyat genelinde imar planı başta olmak üzere kanun ve yönetmeliklere uygun yapılanmaların sağlıklı bir şekilde denetimi kapsamında İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz tarafından 52 inşaat ruhsatlandırıldı ve 30 yapı için de yapı kullanma izin belgesi verildi. Belediyemiz imkânları ile 50 adet taşınmazı park ve yollar için kamulaştırdık. Eski ve metruk binalarını yıkıp yerine modern binalar kurmak isteyen 16 vatandaşımıza her türlü konuda yardımcı olduk. Ayrıca 80 adet ifraz, ihdas ve tevhit işleri ile 75 adet yoldan ihdas çalışmalarını tamamladık. Bunlar Midyat için yapmak istediğimiz daha pek çok çalışmanın başlangıcıdır.”

Akgün, yapılan hizmet ve faaliyetlerin, kanun, plan, yönetmelik, tüzük, meclis ve encümen kararları, genelge ve hizmet emirleri doğrultusunda, kendi müdürlük görev, yetki ve sorumlulukları çerçevesinde eksiksiz, tam ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için personeli ile birlikte yoğun çaba harcadıklarını sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum