Özgür Eğitim-Sen İstişare Toplantısı

Özgür Eğitim-Sen İstişare Toplantısı

Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği Şubat ayı istişare toplantısını yaptı.

A+A-

Öğretmenevinde gerçekleşen istişare toplantısına, Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Başkan Yardımcıları Ahmet Hamdi Ayan ve Abdulbaki Değer, Çorum İl Başkanı Serdar Efe, Midyat Temsilcisi Abdulhakim Şahin ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi, öğretmenlere de kıyafet serbestliğinin getirilmesi için ‘Özgür Pazartesi’ ismini verdikleri eylem başlattıklarını söyledi.

2013–2014 eğitim öğretim yılında uygulamaya geçilecek olan öğrencilere kılık kıyafet serbestliğinin ardından öğretmenler içinde kılık kıyafetin serbest olmasını istediklerini kaydeden Tanrıverdi, şöyle konuştu:

“Okul çocuğu hayata hazırlar diyorsak o zaman okulu da hayata benzetmemiz lazım. Öğrencilere nasıl ki serbest kıyafet serbestîsi verildiyse bunun öğretmenlere de verilmesi lazım. Okulu hayattan koparmamalıyız, ayırmamalıyız. Hayattan bir kesit olmalı okul ve bu hayatın içinde çocuklarımız yetişsin. Bayan öğretmenlere yönelik kılık kıyafet serbestîsi uygulamaya geçildiğinden buyana artık çok rahat bir şekilde gündelik kıyafetlerini giyip okula gelebiliyorlar. Kılık kıyafet yasağı başörtüsü takanlar ve biz erkekler için kalmış sadece. Her halde ilk defa erkeklere yönelik negatif bir ayrımcılık söz konusu oldu. Öğretmenlere de serbest kıyafet uygulaması için bizler de ‘Özgür Pazartesi’ eylemlerini başlatarak, serbest kıyafetle ders veriyoruz.”

Toplantıda konuşan Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilcisi Abdulhakim Şahin de, sendikanın yaptığı faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Şahin, istişare ve bilgilendirme amaçlı yapılan toplanın son derece yararlı olacağını düşündüğünü kaydetti.

Sendika olarak yol gösteren bir anlayışla çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Şahin, “Yani sadece muhalefet etme ve eleştirme değil, projeler üreterek eğitim camiasının sorunları ve eğitimcilerin özlük hakları ile toplumumuzun problemlerini çözmek için çalışacağız” diye konuştu.

Toplantıda, sendika üyelerinin karşılaştığı sorunlar ve çözüm noktasında yapılacak konular üzerinde istişareler yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum