Onların Emeği, Onların Sergisi

Onların Emeği, Onların Sergisi

Öğrenciler Görsel Sanatlar Dersinde Yaptıkları Eserlerini Beğeniye Sundu...

A+A-

Midyat İMKB Lisesi öğrencilerinin yıl boyu yaptıkları yağlı boya, ebru ve pastel boyadan oluşan resim sergisi düzenlendi.

Midyat’ta, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Anadolu Lisesi öğrencilerinin Görsel Sanatlar Dersi kapsamında yaptıkları resimleri sergilediler. Okulun koridorlarında açılan yıl sonu resim sergisi ziyaretçilerden tam not aldı. Eserler 13 Haziran'a kadar görülebilecek.

Resim öğretmeni Mukaddes Aslan gözetiminde öğrenciler tarafından yapılan toplam 270 adet eserin yer aldığı resim sergisi ziyaretçi akınına uğradı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulkadir Altay ve öğrenciler tarafından açılışı yapılan sergiye, ilçede faaliyet gösteren okul müdürleri ile öğrenci velileri katıldı.

‘BİLGİ VE BECERİLERİNİ SOMUTLAŞTIRDILAR’
Okul Müdürü Abdulğafur Alptekin, yaptığı konuşmada, serginin bir yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, öğrencilerin olağanüstü gayret sarf ettiklerini söyledi. Alptekin, öğrencilerinin 8 aylık eğitim öğretim dönemi içerisinde elde ettikleri bilgi ve becerileri somutlaştırarak birer ürün haline getirdikleri bu serginin açılışını yapmaktan onur duyduklarını ifade etti. Serginin açılışında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Alptekin, öğrencilerin el emeği göz nuru dökerek yıl içerisinde yaptıkları resim çalışmalarının yer aldığı serginin ziyaretçiler tarafından beğeni toplamasının kendilerini memnun ettiğini söyledi.

‘RESİMLER ÖZENLE VE USTALIKLA YAPILMIŞ’
Birbirinden güzel eserlerin sergilendiği göz kamaştıran serginin açılışına katılan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulkadir Altay da, resimleri tek tek inceleyip bilgi aldıktan sonra başarılı çalışmaları ve kabiliyetlerinden dolayı öğrencileri tebrik etti.Altay, “Öncelikle sevgi ve emek dolu sergiyi görünce çocuklarımıza olan saygım ve sevgim bir kat daha arttı. Gerçekten her bir resim özenle ve ustalıkla yapıldığını gördüm. Maharet ve yetenek dışında bir de bunun sergilenmesi düşünen öğrencilerimizi kutluyorum. Öğrencilerimize yeteneklerini keşfetmede liderlik yapan resim öğretmenimize, bu sanatı ne kadar sevdirdiğini de gösteriyor. Hem öğretmenimize hem de öğrencilerimize teşekkür ediyorum ve onları tebrik ediyorum” dedi.

‘SANATSAL FAALİYETLERE ÖNEM VERİYORUZ’
Resimler hakkında gerekli bilgileri Görsel Sanatlar Öğretmeni Mukaddes Aslan ise, serginin öğrenciler tarafından hazırlandığını kaydetti.  Öğrencilere farklı tekniklerde çalışmalar hazırlattırdıklarını söyleyen Aslan, “Eğitimciler olarak öğrencileri en iyi şekilde geleceğe hazırlamanın yanı sıra kültürel ve sanatsal faaliyetlere de büyük önem veriyoruz. Yıl sonu sergisinde öğrencilerimiz öğretim yılı boyunca hazırladıkları değişik türlerdeki resimleri sergileniyor. Sadece belli bir öğrenci grubunun değil, tüm sınıfların çalışmalarını sergiledik. Karma bir sergi açtık. Her teknikten resimler var. Bu çalışmalar öğrencilerimizin sosyal açıdan daha başarılı olmaları açısından da büyük önem arz ediyor. Aynı zamanda atölyemizin duvarlarında da öğrencilerimiz resim çizerek sanatlarını icra etmeye başladılar. Biz artık çalışmaları sadece sergi salonlarında değil, uygun bulduğumuz her yere yapmaya başladık. Serginin düzenlenmesindeki gayretlerinden dolayı emeği geçen öğrencilerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

ÖĞRENCİLER: EMEK SERGİSİ
Sergide eserleri yer alan öğrencilerden Sümeyye Çiçek, “Sergiyi açtık ve bizim de emeğimiz var ama en büyük öğretmenimizindir. Bu güzel eserlerin hepsi onun sayesinde ortaya çıktı.” dedi. 11. sınıf öğrencisi Dilek Aktaş ise, “Bu sergiyi açmak için büyük emek harcadık. Okulumdaki her bir öğrencinin bu sergide emeği var. Yaptığımız eserlere düşüncelerimizi ve hayallerimizi yansıttık.” Dedi. 10 sınıf öğrencisi Tuba Aras da, “sergiyi açmaya karar verdiğimizde tüm öğrenciler canla başla çalıştılar. Bu bir resim sergisinden ziyade bir emek sergisi oldu. Tüm öğrencilerin mutlulukla yaptıkları resimleri burada sergilediler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum