'Onların babaları da CHP'liydi'

'Onların babaları da CHP'liydi'

Yılın Siyasetçisi ödülünü alan Genç'ten, Erdoğan ve Gül hakkında ilginç iddialar...

A+A-

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç Yılın Siyasetçisi ödülünü alırken, Erdoğan ve Gül hakkında ilginç iddialarda bulundu.

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) şubeleri ile CHP'li Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından "Uğur Mumcu'yu Anma ve Basın Ödülleri" etkinliği düzenlendi.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğin davetlileri arasında CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç de vardı.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç Yılın Siyasetçisi ödülünü alırken, Erdoğan ve Gül hakkında ilginç iddialarda bulundu

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) şubeleri ile CHP'li Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından "Uğur Mumcu'yu Anma ve Basın Ödülleri" etkinliği düzenlendi.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğin davetlileri arasında CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç de vardı.

"ŞİKEYE KARIŞTI DİYE KANUNU DEĞİŞTİRDİLER"

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'den aldıktan sonra önünde 'Özgür Kürsü' yazılı kürsüye gelerek konuşma yaptı. Sağ kolu alçılı halde kürsüde konuşma yapan Kamer Genç "Şike konusunda Recep Tayyip Erdoğan'ın karısı Emine Hanım'ın yeğeni Futbol Federasyonu Başkan vekiliydi. Şikeye ismi karıştığı için hemen ertesi gün kanun değiştirildi" dedi.

CEMAAT VE TARİKATLAR YARGIYI ELE GEÇİRDİ İDDİASI

Deniz Feneri davasında 17 milyon Euro'nun Türkiye'ye geldiğini kaydeden Kamer Genç, bu konuda soruşturma yapan Cumhuriyet Savcıları'nın Adalet Bakanı'nın talimatıyla görevlerinden alındığını, ancak suçsuz yere insanları içeride tutan hakimlere karşı bir şeyin yapılmadığını söyledi. Genç "Bugün herkes biliyor ki Türkiye'de cemaatler ve tarikatlar yargıyı, parlamentoyu, bürokrasiyi, başbakanlığı ele geçirmişlerdir" diye konuştu.

Parlamentoda yapılan tüzük değişikliği ile parlamenterlerin söz hakkının kısıtlandığını savunan Kamer Genç konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Meclis tüzüğünde danışma kurulu kararlarına karşı öneri getirme hakkı var. Her öneri hakkında da eskiden 40 dakika konuşma hakkı oluyordu. Şimdi 40 dakikayı 5 dakikaya indiriyorlar. Burada söz hakkı kısıtlanmıyor mu? Türkiye'ye öyle bir faşist dikta rejimi geldi ki, oturdu artık. Bunu inkar etmek mümkün değil."

CEMİL ÇİÇEK'İ ELEŞTİRDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek'i de eleştiren Kamer Genç, Çiçek'in soru önergelerini işleme koymadığını öne sürdü. Genç, şunları kaydetti:

"Şimdi bir Cemil Çiçek gelmiş meclis başkanlığına oturmuş. Verdiğimiz soru önergelerini işleme koymadan bize gönderiyor. Gensoruyu işleme koymadan geri gönderiyor. Yav Cemil Çiçek sen kimsin? Yav meclisin yetkisini alıyor arkadaşlar. Gene Başkanımız Kemal Bey, Tayyip Erdoğan'a dedi ki 'Sen bu şekilde hareket edersen anlını öperim.' O da 'Senin dudakların lanetli, ben anlımı senin dudaklarına öptürtmem' dedi.

Ben de soru önergesi verdim. Yav Tayyip Bey sen insanların organlarının lanetli olup olmadığını nereden öğrendin? diye soru önergesi verdim. Soru önergemi geri çeviriyor arkadaş. Türkiye'de parlamento artık susturulmuş. Parlamentoda milletvekillerinin konuşma hakkını ellerinden aldılar. Bir Anayasa değişikliğinin peşinden koşuyorlar. İstedikleri, bu memlekete dikta rejim gelmiş bunu ayakta tutmak.

İstiklal Savaşı'nı Türk, Kürt, Laz, Çerkez demeden onurlu bir şekilde mücadele ederek kazandık. Şimdi karşımızda o yabancı düşman yok. Ama yabancı düşmandan daha tehlikeli, daha hilebaz bir takım kişiler bu memleketi parçalamaya çalışıyorlar. Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini yıktılar, artık Osmanlı'ya dönüş yapıyorlar.

Ciddi bir yatırım var mı bu memlekette yok. Ne yapıyorlar. Camiler yapıyorlar. Osmanlı devletinde de camiler yaptılar ne oldu? Biz camilere karşı değiliz. Camiyi de yapalım ama bu memlekete kalıcı, bilime dayalı, teknolojiyi geliştiren, işsizliği önleyen bir takım yatırımlar yapmamız lazım."

ERDOĞAN VE GÜL'ÜN BABASI CHP'LİYDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1950 yılından önceki tek partili döneme saldırdığını söyleyen Kamer Genç, "Ya Tayyip Erdoğan senin baban da CHP'liydi. Gül, senin baban da CHP'liydi. Şimdi diyor ki Kemal Kılıçdaroğlu 'Sen Dersimli değil misin?' Türkiye Cumhuriyeti haritasında Dersim diye bir yer yok Tunceli var" diye konuştu.

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, törende yaptığı konuşmada Uğur Mumcu'nun 24 Ocak tarihinde katledildiğini, 24 Ocak'ta Eskişehir'de uzun süre görev yapan Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın da karanlık güçler tarafından katledildiğini söyleyerek, "Gaffar Okkan'ı da burada saygı ve rahmetle anıyoruz" dedi.

ÇGD Genel başkanı Ahmet Abakay da konuşmasında Türkiye'de gazetecilerin ya öldürüldüklerini ya da cezaevine konulduklarını söyledi.

Bu arada etkinlikte saygı duruşunda bulunulmaması, İstiklal Marşı'nın okunmaması bazı davetliler tarafından eleştirildi.

Yurtgazetesi 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.