Öldürülen Doktor İçin İş Bırakma Eylemi

Öldürülen Doktor İçin İş Bırakma Eylemi

Gaziantep’te öldürülen meslektaşları için yakalarına siyah kurdele taktılar...

A+A-

Midyat Devlet Hastanesi doktorları, Gaziantep’te bir doktorun hasta yakını tarafından öldürülmesini protesto etmek amacıyla bugün poliklinik hizmeti vermediler. Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde görev yapan Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr. Ersin Arslan'ın, 17 yaşındaki bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesi, yurt genelinde olduğu gibi Midyat’ta da tepkiyle karşılandı.

Doktor Ersin Arslan'ın görevi başında öldürülmesini protesto etmek amacıyla doktor ve sağlık emekçileri hastane bahçesinde toplanarak bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdiler. Hastane girişine ve yakalarına öldürülen arkadaşlarının fotoğrafını ve siyah kurdele takan sağlık çalışanları arkadaşlarının ölümüne tepki gösterdiler. Bugün poliklinik hizmeti yapmayarak hastane acil servis önünde eylem yapan doktorlar ve tüm hastane çalışanları eylem sırasında ellerinde ‘yastayız’ dövizleri taşıyarak öldürülen meslektaşı için Fatiha okuyarak, dua etti.

KESK'e bağlı olan SES Sendikası Midyat Temsilcisi Derya Solmaz, yaptığı açıklamada, “Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde görev yapan Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr. Ersin Arslan taammüden öldürüldü. Üzgünüz, kızgınız, öfkeliyiz, tepkiliyiz, isyan ediyoruz. Sağlık hizmeti vermiyoruz. Hiç kimse bu cinayeti cehaletle, tepkiyle, münferitlikle açıklamaya kalkmasın. Taammüden öldürüldü Dr. Ersin Arslan. Göz göre göre öldürüldü. Yıllardır, sağlık ortamının vahşi bir şiddet ortamına dönüştüğünü, sürekli olarak saldırıya uğradığımızı, hekimlere, sağlık emekçilerine yönelik şiddetin artık dayanılmaz boyutlara geldiğini, can güvenliğimizin olmadığını söyledik, söylüyoruz” diye konuştu.

Eyleme, hastane Başhekimi Uzman Dr. Emine Al, Hastane Müdürü Beyazıt Aslan, doktorlar, sağlık çalışanları ve çok sayıda personel katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.