Okula Temizlik Cihazı Hediye Edildi

Okula Temizlik Cihazı Hediye Edildi

Okul Aile Birliği Yönetimi, 3 bin TL’ye zemin yıkama makinesi alarak, paspas ve süpürge dönemini sona erdirdi.

A+A-

Midyat 75. Yıl İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Yönetimi, teknolojinin gelişmesiyle evlerde rafa kalkan paspas ve el süpürgelerini okulda da rafa kaldırmak ve öğrencilerin daha temiz bir ortamda ders yapabilmesini sağlamak için kolları sıvadı.

Okul Aile Birliği Yönetimi, bin 100 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü okulda, öğrencilerin temiz ortamda ders yapabilmesi için 3 bin TL’ye zemin yıkama makinesi alarak, paspas dönemini sona erdirdi. Modern temizlik aletinin gelmesiyle temizlik süresi kısalırken, derslikler de daha hijyenik olmaya başladı.

Okul Aile Birliği Başkanı Abdulğani Büyükkol, okulun daha temiz hale getirilmesi ve öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim görebilmesi için zemin yıkama makinesi aldıklarını açıkladı. Modern bir temizlik sistemine geçiş yaptıklarını kaydeden Büyükkol, son teknoloji örneği vakumlu temizlik makinesi ile okulun artık pırıl pırıl olacağını, zaman, personel ve malzemeden tasarruf edileceğini söyledi.

Teknolojik temizliğin gerçekleştiği okulda paspaslı döneme göre gözle görülür bir değişim yaşandığını belirten Büyükkol, “Makine gelmeden önce fırça, deterjan, lastik, paspas, el süpürgesi ve suyla temizlik yapılırdı. Şimdi ise okul aile birliği olarak kendi imkânımızla aldığımız zemin yıkama makinesi ile temizlik yapılıyor. Makine alındığından bu yana sınıflar daha temiz ve daha düzenli” dedi.

Okulları ziyaretlerinde gerek okul yöneticilerinden, gerekse öğrenci ve velilerden okulların temizliği konusunda yakınmalar duyduğunu dile getiren Büyükkol, şöyle konuştu:

Okulların temizliği özel öneme haizdir. Öğrencilerin yoğun olduğu bu ortamlarda hijyen yeterince sağlanamazsa hastalık bulaşma olasılığı yüksek olur. Okulumuzu azami ölçüde temiz tutabilmenin arayışına girdik. Yaptığımız araştırmada, sert zemin temizleme makinesi ile en sağlıklı temizliğin yapılabileceğini belirledik. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz şimdi daha temiz ve hijyenik ortamda eğitim verirken, okul yönetimlerimiz de zaman, personel ve malzemeden tasarruf etmiş olacaklar. İlçemizde eğitim-öğretimin başarılı bir şekilde devam etmesi için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Temizlik de elbette bunların başında geliyor.”

Daha önce temizlik yapıldığı belli olmazken, modern aletlerle her yerin pırıl pırıl olduğunu ifade eden öğrenci velisi Resul Küçükaslan, “Çocuklar tertemiz ve hijyenik sınıflara kavuştu. Paspas ve el süpürgesiyle yapılan temizliklerde ne kadar temizlense de toz kalıyordu. Ancak şimdi sınıflarda hiç toz kalmıyor. Sınıflar mikroptan arınıyor. Derslikler evlerden daha temiz hale geliyor” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler